NASA, İlk İklim Danışmanını Atadı

blank
NASA, İlk İklim Danışmanını Atadı

İçerik: NASA, İlk İklim Danışmanını Atadı

NASA, İlk İklim Danışmanını Atadı. Uzay ajansı Çarşamba günü yaptığı açıklamada, NASA’nın ilk kıdemli iklim danışmanını atadığını duyurdu. NASA’nın Goddard Uzay Bilimleri Enstitüsü’nün (GISS) direktörü Gavin Schmidt (yukarıda resmedilmiştir), ajans daha kalıcı bir randevu alana kadar görevde kalacak. Diğer görevlerinin yanı sıra, Schmidt’in işi daha geniş bilimsel toplulukla iletişim ve koordinasyon sağlamanın yanı sıra NASA’nın iklimle ilgili araştırmalarını ve teknolojik gelişmelerini teşvik etmeyi içerecektir. Doğal olarak, mevcut yönetimle de çalışacaktır.

“Gavin Schmidt’in atanması, Biden Yönetiminin 2050 yılına kadar ekonomi genelinde net sıfır emisyon elde etme yolundaki planını uygulamak ve izlemek için çok önemli verilere ve çocuklarımız için daha sağlıklı, daha güvenli, daha müreffeh bir gezegene sahip olmasını sağlamaya yardımcı olacaktır. , “NASA dedi.

NASA içinde bile, özel bir iklim danışmanının oluşturulması, Biden yönetiminin iklim değişikliğine tüm hükümeti kapsayan yaklaşımının bir yansımasıdır. Başkan, göreve geldiği ilk gün, ABD’yi Paris iklim anlaşmasına yeniden katılma yoluna sokan bir idari emir imzaladı. Göreve başlamasından önce, eski ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin yönetimi için özel iklim elçisi olarak görev yapacağını da duyurdu.

Ancak ısınan bir gezegenin en kötü etkilerinden kaçınmak için ABD ve dünyanın geri kalanı için randevulardan daha fazlası gerekecek. En son BM Emisyon Açığı Raporuna göre, Dünya şu anda 2050 yılına kadar küresel sıcaklıklarda 3.2 santigrat derece feci bir artış için yolundadır. Ancak, ABD ve diğer ülkelerin yatırım yapması koşuluyla, daha yönetilebilir bir artışa doğru rota düzeltmesi için hala bir fırsat vardır sıfır emisyon teknolojileri, fosil yakıt sübvansiyonlarını azaltın ve diğer çevreci politika girişimlerini uygulayın. Ve Biden yönetimi, bu tür politikaları ilk dönemine kadar sürdüreceğini belirtti.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: NASA, İlk İklim Danışmanını Atadı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

NASA ve SpaceX, Uydu Çarpışmalarını Önlemek İçin Ortak Çalışacak

NASA ve SpaceX, Uydu Çarpışmalarını Önlemek İçin Ortak Çalışacak: SpaceX’in yörüngede halihazırda 1.000’den fazla Starlink …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör