Valve, 9 Şubat’ta Çin İçin Steam Sürümü Yayınlıyor

blank
Steam ve Sony PS5 Resmen Çin'e Geliyor

İçerik: Valve, 9 Şubat’ta Çin İçin Steam Sürümü Yayınlıyor

Valve, 9 Şubat’ta Çin İçin Steam Sürümü Yayınlıyor. Müşteri yalnızca Çin’de satışa sunulacak ve yalnızca ülke hükümeti tarafından onaylanan oyunları içerecek. Dota 2 ve CS: GO, Valve’ın Steam Çin aracılığıyla sunacağı ilk oyunlar arasında olacak ve Çin’deki oyuncuların ileriye dönük bu oyunları oynamak için platforma kaydolmaları gerekeceği bildirildi.

Çevrimiçi oyun dünyasında Güney Kore ve diğer Asya ülkerinden gelen oyuncuların ciddi bir dominasyonu mevcut. Ancak Çinli oyuncular henüz sahneye çıkmadı. Yeni gelişmelerin ardından çevrimiçin oyun dünyasında ne gibi gelişmeler ve değişimler olacak henüz belli değil ancak Çinli oyuncuların oyun arenasında söz sahibi olacakları kesin.

Durumla ilgili Twitter üzerinden ”Perfect World ve Valve, 9 Şubat’ta Steam China’nın herkese açık beta sürümünü başlatacak. DOTA 2 ve CSGO, yeni platformda faaliyete başlayan ilk başlıklar olacak. Çinli oyuncuların bu oyunları oynamak için Steam China’ya kaydolmaları gerekecek.” dendi.

Valve, 2018’den beri Çinli yayıncı Perfect World ile Steam Çin üzerinde çalışıyor ve yılın başında yazılımı 2021’in başlarında piyasaya süreceğini söyledi. Bu sürüm, Steam’in Çin’deki uluslararası sürümünün geleceği için ne anlama gelecek?

Ahmad’a göre, mevcut Steam hesapları, çoğu oyunda olduğu gibi, yazılımın her iki sürümüyle de çalışacak – özellikle Çin pazarı için yapılmış bir oyun sürümü olması koşuluyla. Her şey olduğu gibi, Çin’deki uluslararası müşteriye “sorun olmadan” erişmek hala mümkündür, ancak ülke bunu yasaklamaya karar verirse bu değişebilir.

Böyle bir şey olursa, oyuncular sayısız lisanssız oyuna erişimlerini kaybederler. Ve bu da asılsız bir korku değil. Geçen yılın sonunda Apple, Çin hükümetinin Uluslararası Standart Kitap Numarası’na (ISBN) sahip olmadığı için Çin’deki App Store’dan yaklaşık 39.000 oyunu kaldırdı. Yayınlanma tarihinin onaylanmasının ardından bu makaleyi güncelleyeceğiz.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Valve, 9 Şubat’ta Çin İçin Steam Sürümü Yayınlıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör