Clubhouse Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

blank
Twitter Alanları, Clubhouse'da Daha Geniş Testler Yapıyor

İçerik: Clubhouse Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Clubhouse Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey: Pazar günü, Elon Musk Clubhouse’u neredeyse kıracaktı. Bu, Tesla’nın kurucusunun yalnızca davetle kullanılabilen ses uygulamasında ilk kez görünmesiydi ve konuşma, uygulamayı hızla sınırlarına kadar zorladı.

Resmi akış, Musk’ın memleri, COVID-19 aşılarını tartışmalarını ve önceki haftanın GameStop dramasında çok kötü huylu Robinhood kurucusuyla röportaj yapan 5000’den fazla kişiyle en üst seviyeye çıktı. Resmi akışa giremeyen binlerce kişi daha dinlemek için uygulamadaki “taşma” odalarına katıldı. Ses, YouTube gibi daha az özel platformlara da hızla yol açtı. Sonuçta, sohbet hakkında özellikle aydınlatıcı hiçbir şey yoktu, ancak ünlüler ve Silikon Vadisi seçkinleri için sanal bir buluşma yeri olarak bilinen popüler uygulama Clubhouse için çok büyük bir andı.

Ancak uygulama, Silikon Vadisi’nin en son sevgilisi olarak adını duyurmuş olsa da – bir önceki şirketin değeri yakın zamanda 1 milyar dolardı – bu, teknoloji kardeşlerinin birbirleriyle konuşmasından çok daha fazlası.

Uygulama kendisini “sesli sohbet” olarak faturalandırır. Fikir, erken internetin sohbet odalarına benzer. Ancak anlık mesajlaşma yerine gerçek zamanlı sestir. Herhangi bir kullanıcı, başkalarının katılabileceği bir “oda” başlatabilir. Her odada moderatörler, konuşmacılar ve dinleyiciler vardır. Moderatörler, konuşma ayrıcalıklarını kimin alacağını denetler, ancak dinleyiciler konuşma istemek için “ellerini kaldırabilir”.

Konsept oldukça basittir, ancak her odanın dinamikleri, kimin kontrolde olduğuna ve kaç kişinin dinlediğine bağlı olarak çılgınca değişir. Odalarda yalnızca birkaç kişi veya birkaç bin kişi olabilir ve birkaç dakika veya birkaç saat sürebilir. Her şey canlıdır – sohbetler olaydan sonra kaydedilmez veya görüntülenebilir değildir ve insanlar odadan odaya atlamakta özgürdür.

Clubhouse geçen yıl piyasaya çıktığında, öncelikle Silikon Vadisi girişim kapitalistleri ve teknoloji endüstrisi seçkinlerinin yeri olarak biliniyordu. Ancak uygulama geçen yıl önemli ölçüde büyüdü. Hala beta sürümünde olmasına ve katılmak için davet gerektirmesine rağmen, biraz daha az özel hale geldi. Uygulamayı “yakında” katılmak isteyen herkese açmayı planlayan şirketten yapılan son açıklamaya göre, şu anda 2 milyon kullanıcısı var. (Ayrıca uygulamanın bir Android sürümü üzerinde de çalışıyorlar.)

Uygulama büyüdükçe kullanıcılarının yaratıcılığı da artıyor. Her zamanki soru cevaplar, röportajlar ve diğer “talk show” tarzı odalara ek olarak, Clubhouse, kitap kulüplerine ve profesyonel ağ etkinliklerine ev sahipliği yaptı. Flört, komedi ve müziğe adanmış odalar vardır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Clubhouse Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Elon Musk Kripto Paraya Yatırım Yaparken Dikkat Ettiğini Söyledi

Elon Musk Kripto Paraya Yatırım Yaparken Dikkat Ettiğini Söyledi: Dogecoin kripto para biriminin en son …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör