Facebook’tan Mark Zuckerberg’de Clubhouse’da

blank
Facebook'tan Mark Zuckerberg'de Clubhouse'da

İçerik: Facebook’tan Mark Zuckerberg’de Clubhouse’da

Facebook’tan Mark Zuckerberg’de Clubhouse’da. Facebook patronu Mark Zuckerberg, Perşembe gecesi yalnızca davetle kullanılabilen, ses tabanlı sosyal uygulama Clubhouse’da sürpriz bir görünüm yaptı. Tesla’dan Elon Musk’ın da aynısını yaptıktan bir haftadan az bir süre sonra geldi.

Zuckerberg, Facebook’un Reality Labs grubundan bahsetti ve Business Insider tarafından daha önce bildirildiği üzere sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik teknolojisinin uzaktan çalışmanın kapsamını nasıl genişletebileceğini belirtti.

Risk kapitalisti John Constine’e göre, “Kendimizi nakletmemeli, ışınlanmalıyız,” dedi.

Pek çok şirket gibi Facebook da 2020 yılında koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan çalışmaya büyük ölçüde yöneldi. Mayıs ayında Zuckerberg, Facebook çalışanlarının yaklaşık yarısının önümüzdeki beş ila 10 yıl içinde uzaktan çalışabileceğini söyledi.

Perşembe günkü sohbette, VR ve AR’nin insanların Zoom gibi bir görüntülü sohbet uygulamasından daha fazla mevcut görünmesine izin verdiğini belirtti.

Zuckerberg, Clubhouse’da teknoloji ve kültüre odaklanan bir şovda yer aldı. The Good Time Show olarak adlandırılan bölüm, daha önce Facebook ve Twitter’da çalışmış olan risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz’in genel ortağı Sriram Krishnan ve Facebook ürün direktörü Aarthi Ramamurthy tarafından barındırılıyor. Karı koca ikilinin Perşembe gecesi Facebook’un artırılmış ve sanal gerçeklik çalışmalarına liderlik eden Andrew “Boz” Bosworth ile görüşmesi planlandı.

Gösteriden sonra Clubhouse’da gerçekleşen “Tech After Party” programında Ramamurthy, Bosworth’un Zuckerberg’in The Good Time Show’a birkaç dakikalığına katılabileceğinden bahsettiğini ve sürpriz görünümün “ani” olduğunu söyledi. Facebook Uygulamasına liderlik eden Fidji Simo da programda yer aldı.

Facebook yöneticilerinin yalnızca davetli bir ses uygulamasında görünmesi, hizmetin teknoloji şirketlerine zor sorulardan kaçınmak için başka bir yol sağladığına dair endişelere yol açtı. Sosyal medya şirketi Reddit’in eski CEO’su Ellen Pao Perşembe gecesi tweet attı “Clubhouse’daki FB yöneticileri, CH’nin mesajlaşma üzerinde sıkı bir kontrole sahip olduğunu ve zor sorulardan ve sorumluluktan kaçındığını gösteriyor. Yanıt olarak Bosworth, zor sorular aldığı basınla röportajlar yaptığını tweetledi. “Bu insanlarla arkadaşım. Toplum içinde yaptığım her şey gazetecilikle ilgili değil …” dedi Clubhouse’daki görünüşüne atıfta bulunarak.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook’tan Mark Zuckerberg’de Clubhouse’da

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör