Snapchat Spotlight, 100 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

blank
Snapchat Spotlight, 100 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

İçerik: Snapchat Spotlight, 100 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Snapchat’in TikTok rakibi Spotlight, lansmandan sadece iki ay sonra 100 milyondan fazla kullanıcıya ulaştı. Şirket, istatistiği 2020 dördüncü çeyrek gelir raporunun bir parçası olarak açıkladı.

Spotlight, uygulamasının özel bir bölümünde kullanıcı tarafından oluşturulan video akışına sahiptir. Snap, en popüler videoların yaratıcılarına ödeme yapmak için milyonlarca dolar harcayarak bu özelliğe olan ilgiyi artırmayı başardı. CEO Evan Spiegel analistlerle yaptığı görüşmede, “Kısmen içerik oluşturuculara yönelik teşvik programımız sayesinde günde ortalama 175.000’den fazla video gönderimi görüyoruz, burada en iyi performans gösteren videolara günde 1 milyon dolardan fazla para dağıtıyoruz” dedi.

CFO’su Derek Andersen, şirketin “bu heyecan verici yeni ile gördüğümüz ivmeyi geliştirmek için günlük 1 milyon dolarlık içerik oluşturucu fonumuzla Spotlight’ın lansmanını desteklemeye devam edeceğini” söyledi. platform. Ödemeler, kullanıcılar arasında bu özelliğe önemli bir ilgi uyandırdı. Geçen ay The New York Times, bazıları hala genç olan en başarılı Spotlight yaratıcılarından bazılarının viral kliplerden milyonlarca dolar kazandığını bildirdi.

Snap’ın Spotlight ile elde ettiği başarı, diğer platformlarla artan rekabetin ortasında geliyor. TikTok kısa süre önce en iyi yaratıcılarına ödeme yapmak için 200 milyon dolarlık bir fon duyurdu, Instagram ise influencer’ların uygulamadan para kazanması için yeni yollar denedi. (Şirket, TikTok klonu, makaraları için ölçümleri paylaşmadı.)

Snapchat, Spotlight’ın dışında da büyümeye devam ediyor. Uygulama, geçen çeyrekte 15 milyon yeni kullanıcı ekledi ve toplam günlük aktif kullanıcı sayısını 265 milyona çıkardı. Şirket, çeyrek için 911 milyon dolar gelir bildirdi, geçen yıla göre yüzde 62 artış. Şirket aynı zamanda, Apple’ın, uygulamaların reklam izleme özellikleri için kullanıcılardan izin istemesini gerektiren yaklaşan iOS 14 güncellemesinin şirket için bir “risk” oluşturabileceği konusunda uyardı.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Snapchat Spotlight, 100 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör