SpaceX Starlink’in Lansmanı Bu Hafta Gerçekleşiyor

blank
SpaceX, 60 Starlink Uydusu Fırlattı, Ancak İniş Başarısız Oldu

İçerik: SpaceX Starlink’in Lansmanı Bu Hafta Gerçekleşiyor

SpaceX Starlink’in Lansmanı Bu Hafta Gerçekleşiyor:

SpaceX ve Elon Musk, şirketin Teksas’taki yeni nesil Mars roketinin bir başka yüksek irtifa testini kutlarken, şirket Florida’da da meşgul ve yörüngeye 100’den fazla yeni Starlink uydusu taşıyan iki Falcon 9 görevi.

Yeni ortaya çıkan Starlink geniş bant hizmeti için SpaceX’in 60 uçan yönlendiricisinden oluşan ilk parti 22: 19’da patladı. PT Çarşamba (Florida’da Perşembe günü 01:19), Cape Canaveral Uzay Kuvvetleri İstasyonu. İlk aşama güçlendirici, sekiz dakika sonra Atlantik’te Elbette Seni Hala Seviyorum droneshipine indi ve SpaceX bundan yaklaşık bir saat sonra uyduların konuşlandırıldığını doğruladı.

Bu arada, Kennedy Uzay Merkezi’ndeki bir Falcon 9’a ayrı bir Starlink grubu yüklenir. Bu görev başlangıçta Pazartesi günü patlatılacaktı, ancak birkaç kez ertelendi ve şimdi Pazar günü saat 01: 31’de (4:31 ET) planlanıyor. Bir an için, bu fırlatma Çarşamba gecesi lansmanından sadece birkaç saat sonra planlanmıştı ve her şey Cape Canaveral’da çok yoğun bir gece için ayarlanmış gibi görünüyordu.

Ancak Çarşamba günü SpaceX, Kennedy Uzay Merkezi fırlatmasını “fırlatma öncesi kontroller için ek süre tanımak için” Cuma sabahına geri götürdüğünü duyurdu. O zamandan beri bir kez daha Pazar gününe ertelendi.

İki görev, genel olarak 18. ve 19. Starlink lansmanlarını temsil ediyor.

SpaceX, uzun süredir lansmanlarının hızını artırmak için çalışıyor. Musk, sonunda roketlerinin indiğini ve 24 saat içinde başka bir fırlatma için döndüğünü görmek istediğini söyledi. Tabii ki orada tek bir güçlendiriciden bahsediyor ve bu haftanın görevleri iki ayrı güçlendiriciyi içeriyor. Bununla birlikte, iki görevi Cape Canaveral’dan arka arkaya çekerken, aynı zamanda Teksas’taki SN9 fırlatma durumunu yönetmek, şirketin genel operasyonel kapasitesinin bir başka testidir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: SpaceX Starlink’in Lansmanı Bu Hafta Gerçekleşiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Çin’in Devasa Roketi Dünya’ya Düşecek

Çin’in Devasa Roketi Dünya’ya Düşecek. NY Times’ın bildirdiğine göre, Çin’in 10 katlı, 23 tonluk Uzun …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör