TEKNOFEST 2021 Yarışmaları Başvuruları Başladı!

blank
TEKNOFEST 2021 Teknoloji Yarışmaları Başvuruları Başladı!

İçerik: TEKNOFEST 2021 Yarışmaları Başvuruları Başladı!

TEKNOFEST 2021 Yarışmaları Başvuruları Başladı!: Türkiye’nin en köklü yarışması Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne (TEKNOFEST) tanıklık etmek için referanslar başladı. İlkokul, ortaokul, lise, üniversiteden lisans ve yüksek lisans seviyelerine kadar her seviyeden binlerce nitelikli genç hayallerini gerçekleştirmek ve becerilerini ortaya koymak için TEKNOFEST Teknoloji Yarışmalarına başvurabilecek. Festivalde ilk kez; Karma Sürü Simülasyonu, İletişim Teknolojileri, Savaş İHA, Yapay Zeka, Kültür ve Turizm Teknolojileri, Lise Öğrencileri Direk Araştırma Projeleri, Tarım İnsansız Kara Aracı, Sanayi Dijital Teknolojileri Yarışmaları düzenlenecek.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türkiye Teknoloji Ekibi Vakfı (T3 Vakfı) yöneticisi 21-26 Eylül tarihlerinde Atatürk Havalimanı TEKNOFEST 2021 tanıtım toplantısı, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Fatih The Few, Başkan Savunma Sanayii Başkanlığı Başkanı İsmail Demir, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve TEKNOFEST Başkanı Selçuk Bayraktar’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

“19 FARKLI ÜNİVERSİTE”
Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Fatih Kacır tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, TEKNOFEST’in bu yılın merkezi Atatürk Havalimanı olmasına rağmen ülkenin çeşitli noktalarında yarışmalar düzenleyeceğini belirterek, “Üniversitelerimizin paydaşlarımız olmasına çok önem veriyoruz. Üniversite öğrencilerimizin ülkemizin geleceği için çalışmasını istiyoruz. Bunları sokakta değil, TEKNOFEST yarışmalarında, laboratuvarlarda Ar-Ge projelerinde görmek istiyoruz. Bugüne kadar bize en büyük desteği üniversitelerimiz verdi. Yeni üniversitelerimiz her yıl TEKNOFEST ailesine katılıyor. Bu yıl 19 farklı üniversitemiz TEKNOFEST’te paydaşımız. ” O konuştu.

“GÜNDEM BELİRLER”
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, TEKNOFEST gibi ulusal teknoloji hamlesine katkı sağlayan bir kuruluşun paydaşı olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Festivalin bu yıl gündemini belirleyecek etkinliklerle heyecan verici bir genç olacağını temsil eden Demir’i temsil eden Demir, “TEKNOFEST, Türkiye’nin daha verimli gelişmesini ve güçlenmesini sağlayan bir temel, birçok unsurun varlığının ortaya çıkmasına büyük katkı sağlayan aktörlerin ortaya çıkmasına büyük katkı sağlıyor. Bizim neslimizden aldığımız enerji ile küresel güç vizyonuna ulaşmak için çok çalışmaya ve durmadan üretmeye devam etmeliyiz. “dedi.

“İSTANBUL’DAN BULUNMALIYIZ”
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, TEKNOFEST’in 3 yılda küresel bir kimlik kazandığını belirterek, “Dünyanın en önemli bilim, teknoloji ve uzay festivallerinden biri haline geldi ve doğduğu İstanbul’a döndü. Bu dev organizasyona 2021 yılında yine İstanbul’umuzda ev sahipliği yapmaktan çok mutlu ve heyecanlıyız. Türkiye’nin geleceğine, medeniyetimizi İstanbul’dan baştan omuzlayacağız. Değerlendirmeyi buldum.

“SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUZ”
T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve TEKNOFEST Başkanı Selçuk Bayraktar, TEKNOFEST’te her yıl daha fazla yarışma kategorisi açtıklarını belirterek, “Tarihimizin en büyük ödülü olan teknoloji yarışmaları düzenliyoruz. Bu yıl, bir kısmını ilk kez yapacağımız 35 farklı kategoride yarışmalarımız olacak. Toplumumuzda bilim ve teknolojiye olan ilgiyi artırmak için, Türkiye’de bilim ve mühendislik alanlarında kalifiye insan kaynağını daha da yukarılara taşımayı hedefliyoruz. Roketten otonom sistemlere, tarımdan su altı sistemlerine, biyoteknolojiden teknolojilere kadar her alanda ulusal teknolojiyi insanlığın yararına geliştirme çabalarına destek olmak istiyoruz. TEKNOFEST 2021’de salgının izin verdiği ölçüde havacılık ve akrobatik gösteriler, sürpriz yarışmalar, sergiler, eğitimler ve yatırımcı ve girişimcilerin buluşacağı Uluslararası Girişim Zirvesi gibi geniş bir yelpazede etkinlikler düzenlemeyi hedefliyoruz. ‘Fikirlerim, projelerim ve bunları hayata geçirecek ekiplerim var’ diyen kardeşlerim acele ediyor ve son tarih 28 Şubat. Bu tarihe kadar başvurularınızı ve insanlık için büyük bir adım olarak gördüğümüz projelerinizi tamamlamayı dört gözle bekliyoruz. “Şeklinde konuştu.

HER ALAN TEKNOLOJİ
Hayatın her kesiminden binlerce gencin merakla beklediği ve ilgiyle takip ettiği TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları’na geçtiğimiz yıl 20 il ve 197 ülkeden 81 takım ve 84 genç başvurdu.

İlkokul, ortaokul, lise, üniversite, yüksek lisans ve yüksek lisans seviyelerine kadar binlerce nitelikli genç, hayallerini gerçekleştirmek için farklı kategorilerde düzenlenen TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları’na F’ye kadar başvurabilecek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: TEKNOFEST 2021 Yarışmaları Başvuruları Başladı!

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Elon Musk Kripto Paraya Yatırım Yaparken Dikkat Ettiğini Söyledi

Elon Musk Kripto Paraya Yatırım Yaparken Dikkat Ettiğini Söyledi: Dogecoin kripto para biriminin en son …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör