Apple, Kia Motors’a 3.6 Milyar $ Yatırım Yapacak

blank
Apple, Kia Motors'a 3.6 Milyar $ Yatırım Yapacak

İçerik: Apple, Kia Motors’a 3.6 Milyar $ Yatırım Yapacak

Apple, Kia Motors’a 3.6 Milyar $ Yatırım Yapacak. Apple’ın Hyundai’ye ait Kia Motors’a 3.6 milyar dolarlık bir yatırım planladığı söyleniyor. Anlaşma, Apple Car’ı Kia’nın Gürcistan’daki tesislerinde üretmeye yönelik ilk adım olabilir.

Anlaşma 17 Şubat’a kadar devam edebilir ve Apple Car, önceki lansman tahminlerinden çok daha önce 2025’te piyasaya çıkabilir. Kia, üretim başladığında yılda 100.000 otomobil üretmeyi hedefliyor.

Hyundai tartışmaları doğruladı, ardından açıklamadan Apple’dan bahsetti
Tartışmalarla ilgili söylentiler ortaya çıktığında, Hyundai Apple ile görüşmelerde olduğunu doğruladı. Açıklama daha sonra muhtemelen talebi üzerine Apple’dan herhangi bir şekilde bahsedilmeyecek şekilde revize edildi.

Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın ilk kasa tasarımı için Hyundai’nin E-GMP bataryalı elektrikli araç (BEV) platformunu kullanacağını söyledi. Kuo, üretim hızlanırsa Apple Car’ın 2025’te geleceğini söylüyor.

Kuo, yoğun teknoloji ortaklığı tahmininde bulunuyor
Kuo, Apple’ın Kia’nın kendi kendini süren donanım ve yazılım, yarı iletkenler, pil teknolojileri ve dahili alan tasarımlarıyla ilgili kaynaklarından yararlanacağını söyleyerek Apple-Kia bağlantı söylentilerini doğruladı.

Apple Car bir gerçek olduğunda, Kia’nın teknolojisi büyük olasılıkla Apple’ın kapalı cihazlar ve hizmetler ekosistemine entegre edilecek. Kuo, Hyundai Mobis’in bazı Apple Car bileşenlerinin tasarım ve üretimini de üstleneceğini söyledi.

Hyundai Mobis teknolojisi, Apple Car’da önemli bir rol oynayabilir
Hyundai Mobis’in sırasıyla Envisics, Velodyne ve Motional for Augmented Reality Head-Up Displays (AR HUDs), LiDAR ve otonom araç teknolojisi ile olan yakın zamandaki bağları, Apple Car’ın gelişimi için çok önemli olabilir.

Envisics’in gelişmiş dijital AR HUD teknolojisi, Apple Car’ın kullanıcı deneyimini önemli ölçüde geliştirebilir. Şirket ayrıca, Apple Car’ın tahmin edilen zaman çizelgelerine paralel olarak 2025’te bir lansman için çalışıyor.

Apple’ın tahmin edilen 2025 lansmanı iddialı bir hedef olabilir
Bununla birlikte, raporlar, Apple Car için yeni ve daha karmaşık teknolojiler, tedarik zinciri bağları ve dağıtım ağları kurmak zorunda olduğu için 2025 lansmanının Apple için iddialı bir hedef olduğunu gösteriyor.

Araba, kitlesel pazar elektrikli arabalarla rekabet etmeyecek. Apple, arabayı “premium” bir ürün olarak konumlandırmayı planlıyor. Apple yorum yapmayı reddederken, kesin üretim zaman çizelgeleri bilinmemektedir.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple, Kia Motors’a 3.6 Milyar $ Yatırım Yapacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör