Call of Duty: Warzone, Hile Önleme Yazılımını Geliştiriyor

blank
Call of Duty: Warzone, Hile Önleme Yazılımını Geliştiriyor

İçerik: Call of Duty: Warzone, Hile Önleme Yazılımını Geliştiriyor

Call of Duty: Warzone, Hile Önleme Yazılımını Geliştiriyor. Call of Duty: Warzone, video oyununu aldattığı için bir günde 60.000’den fazla hesabı yasakladı. Yayıncı Activision, oyunun kendi “dahili anti-hile yazılımına” sahip olduğunu ve bu yazılımın artık oyuncuların taleplerini takiben geliştirildiğini açıkladı.

Birkaç yüksek profilli yayıncı, battle royal oyununu “hackerlarla doyurulduğu” için eleştirmişti. Activision, oyunun geçtiğimiz Mart ayında piyasaya sürülmesinden bu yana 300.000’den fazla kalıcı yasağın çıkarıldığını söyledi.

Fortnite ve Fall Guys gibi diğer popüler oyunlar hile karşıtı kodlarını dış kaynak olarak kullanıyor. Activision bir blog gönderisinde “Tüm oyuncular için adil ve eğlenceli bir deneyim sunmaya kararlıyız” dedi. “Bu, güvenlik, uygulama ve teknoloji ekiplerimiz için özel bir odak noktasıdır.”

Gerçek adı Vikram Singh Barn olan İngiltere merkezli Vikkstar, hile sorunu nedeniyle Warzone’u bıraktığını açıklamasından sonra geldi. Yedi milyon abonesine “Bunun düzeltilmesi gerekiyor” dedi. “Aksi takdirde, gerçekten oyunun ölümü olacak.”

Vikkstar, Activision’ın en son duyurusunu “doğru yönde atılan bir adım” olarak memnuniyetle karşıladı. Bir tweet’te, “İzleme ve yaptırıma adanmış yeni kaynakların işe yaramasını umarak” dedi.

Activision, bir haber kanalına, anti-hile uygulamasının oyunun lansmanında uygulandığını, ancak yazılımı iyileştirmek için önemli yatırımlar yapacağını doğruladı.

Activision ayrıca Warzone’da bulunan diğer önleyici tedbirleri de vurguladı: haftalık güvenlik güncellemeleri, geliştirilmiş oyun içi raporlama, iki faktörlü kimlik doğrulama
“Hile yapmaya yer yok,” diye ekledi. “Dinliyoruz ve çabalarımızdan vazgeçmeyeceğiz.”

Hile bilgisayar korsanları başkaları için oyunu “mahvediyor”
Ancak, hile önleme yazılımının nasıl çalıştığına dair çok az ayrıntı olduğu için, Central Lancashire Üniversitesi’nden Sam Connolly, bunun ne kadar etkili olacağını söylemenin zor olduğunu söyledi.

“Haftalık güvenlik güncellemeleri vaat ediyor, güven uyandırıyor” dedi. “Ve hile önleme güncellemeleri kesinlikle çok sayıda hacker’ı oyundan çıkarmak için etkili bir yoldur.

“Ancak, Activision tarafından önerilen bu değişikliklerin büyük bir kısmı, bilgisayar korsanlarını rapor eden oyunculara ve ardından kanıtları gözden geçirmesi için başka bir kişiye güveniyor. “Bu genellikle otomatik bir hile önleme süreci kadar hızlı değildir. “Bu nedenle, bu durumun bazı oyuncuların umduğu kadar hızlı değişmeyeceğini bekleyebiliriz.”

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Call of Duty: Warzone, Hile Önleme Yazılımını Geliştiriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de: Sıklıkla unutulan Final Fantasy VIII, ilk çıkışından sadece …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör