Google Sendika, İş Gücü İhlalleri İçin İlk Şikayette Bulundu

blank
Google Sendika, İş Gücü İhlalleri İçin İlk Şikayette Bulundu

İçerik: Google Sendika, İş Gücü İhlalleri İçin İlk Şikayette Bulundu

Google Sendika, İş Gücü İhlalleri İçin İlk Şikayette Bulundu. Yeni kurulan Alfabe İşçileri Sendikası, teknoloji devine iddia edilen işgücü suistimallerine meydan okuyarak zaman kaybetmiyor. Bloomberg, sendikanın, Google ortağı Adecco’yu sözleşmeli çalışanları yasadışı bir şekilde susturmakla suçlayan bir Ulusal Çalışma İlişkileri Kurulu şikayetinde bulunduğunu bildirdi.

Güney Carolina’daki bir Google veri merkezindeki yönetimin, personelin ücret hakkında görüşmesini yasakladığı bildirilirken, teknisyen Shannon Wait, sözleşmeli çalışanlara kötü muameleyi ele almak için sendikaya katıldığını Facebook’ta yayınladıktan sonra işten uzaklaştırıldığını söyledi.

Bekle, yönetimin onu görevden bir gün sonra uzaklaştırmakla kalmayıp, onu bir “güvenlik riski” olarak araştırdığını söyledi. Adecco ve Alphabet’ten yorum yapmalarını istedik.

Bu, Alfabe İşçileri Sendikasından gelen ilk resmi şikayettir ve grubun zorlu değişikliklere yaklaşımını yansıtır. Sendika, Adecco aracılığıyla sözleşmeli işçileri kapsamayan toplu pazarlık için bastırmak yerine, şikayetleri ve protestoları Google’a işgücü sorunlarını çözmesi için baskı yapmak için kullanıyor.

Bu baskı muhtemelen yoğunlaşacak. Dünyanın dört bir yanındaki alfabe sendikaları, içerik moderatörlerine kötü muamele edildiği iddiası gibi küresel koordinasyonu içeren sorunları çözmek için yakın zamanda bir ittifak oluşturdu. İşçiler Google’ı sendika bozmakla ve başka bir şekilde toplu eylemi engellemeye çalışmakla suçladı, ancak ileriye dönük herhangi bir girişim daha sert muhalefetle karşılaşabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Sendika, İş Gücü İhlalleri İçin İlk Şikayette Bulundu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Elon Musk Kripto Paraya Yatırım Yaparken Dikkat Ettiğini Söyledi

Elon Musk Kripto Paraya Yatırım Yaparken Dikkat Ettiğini Söyledi: Dogecoin kripto para biriminin en son …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör