Google’da Uyku, Rüya ve Uykusuzluk Araması Aşırı Yüksek

blank
Google'da Uyku, Rüya ve Uykusuzluk Araması Aşırı Yüksek

İçerik: Google’da Uyku, Rüya ve Uykusuzluk Araması Aşırı Yüksek

Google’da Uyku, Rüya ve Uykusuzluk Araması Aşırı Yüksek. Google Arama Trendleri, insanların artık Google arama tarihine kıyasla uyku ile ilgili sorgular aradığını ortaya koyuyor. “Nasıl Hızlı Uyuyabilirim?” Gibi sorgulardan ‘Ne Kadar Uykuya İhtiyacım Var?’ sorusuna, insanlar gündüz uykusunun en önemli işlevi ile ilgili farklı sorular arıyorlar. İnsanlarda beden ve ruh sağlığı için 7-8 saat iyi uyku gerekir.

Sadece kasları güçlendirmekle kalmaz, aynı zamanda beyin fonksiyonlarını da artırır. Vücuttaki kasların büyümesi, vücut düzgün şekilde gelişir. GoogleTrends Twitter’da ortaya çıktı: “#Sleep, #Dream ve #Insomnia’ya olan aramaya yönelik ilgi şu anda Google arama geçmişinde, ABD ve çoğu ülkede herhangi bir zamanda olduğundan daha yüksek”

Gece Doğal Yollarla Nasıl Daha İyi Uyunur? Doğru Beslenmeden Fiziksel Egzersize, Kaliteli Uyku İçin En İyi İpuçları.

En Çok Aranan Sorgular:

Nasıl Hızlı Uykuya Dalılır?
Daha hızlı uyumanın birçok yönteminden biri askeri yöntemdir. Bunun için tüm aletleri uzak tutmanız, ağzınızın içindeki kaslar dahil tüm yüzünüzü gevşetmeniz ve omuzlarınızı düşürmeniz gerekecek. Vücudunuzdaki tüm gerilimleri bırakmayı ve hatta ellerinizin vücudunuzun yan tarafına düşmesine izin vermeyi hedeflemelisiniz. Şimdi, vücudunuzun geri kalan tüm kısımlarını bacaklarınızdan, baldırlarınızdan gözlerinize ve hatta parmaklarınıza kadar vermeli ve gevşetmelisiniz. Şimdi zihninizi boşaltmaya çalışın ve sizi rahatlatan şeyler hayal edin.

Neden uyuyamıyorum
Bir uyku uzmanına danışmanızın önemli olduğunu belirlemek için uyuyamamanın birçok nedeni olabilir. En yaygın nedenlerden biri, sirkadiyen ritminiz olabilir. Diğer nedenler arasında zayıf uyku alışkanlıkları, ekran başında kalma, anksiyete, depresyon, kafein tüketimi, uykusuzluk, mavi ışık, uyku bozuklukları ve bazen diyet sayılabilir. Uyku Hijyeni İpuçları: Daha Dinlendirici Geceler ve Daha Mutlu Sabahlar Takip Etmeniz Gereken Alışkanlıklar!

Uyku Apnesi nedir?
Gittikçe yaygınlaşan uyku bozukluğu, Uyku apnesi potansiyel olarak ciddi olabilir ve solunumun tekrar tekrar durmasına ve başlamasına neden olabilir. Tüm gece uykusuna rağmen yüksek sesle horlamanıza ve yorgun hissetmenize neden olabilir.

Uyku felci nedir?
Uyku felcinden muzdarip bir kişi, geçici olarak hareket edemeyebilir. Bu uykuya dalarken veya uyandıktan sonra olabilir. Uyku felci herkesin başına gelebilirken, genellikle narkolepsi veya uyku apnesi olan kişilerde görülür. Uyku felci geçiren insanlar, uykuya dalarken veya hatta uyanırken yaklaşık bir veya iki dakikalık konuşamama veya hareket edememe dönemleri yaşayabilir.

Ne Kadar Uykuya İhtiyacım Var?
Ulusal Uyku Vakfı kurallarına göre, kişi her gece 7 ve 9 saat sağlıklı bir uyku çekmelidir. Bebekler, küçük çocuklar ve gençlerin büyümelerini ve gelişmelerini sağlamak için daha fazla uykuya ihtiyaçları vardır.

Bununla birlikte, sorunlarınız devam ederse her zaman bir uyku uzmanına görünmeniz önerilir. Birçoğu uyku bozukluklarını görmezden gelme eğilimindedir, ancak korkunç sonuçları olabilir.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google’da Uyku, Rüya ve Uykusuzluk Araması Aşırı Yüksek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Yeni 3B Baskı Tekniği, Laboratuvar Ortamında Organ Üretecek

Yeni 3B Baskı Tekniği, Laboratuvar Ortamında Organ Üretecek: 3D baskılı organlar ilerlemiş olsa da, onları …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör