Microsoft, Platformlar Arası Şifre Özelliğini Başlattı

blank
Microsoft, Platformlar Arası Şifre Özelliğini Başlattı

İçerik: Microsoft, Platformlar Arası Şifre Özelliğini Başlattı

Microsoft, Platformlar Arası Şifre Özelliğini Başlattı: Microsoft, Authenticator uygulaması için, kullanıcı adlarınız ve parolalarınızla oturum açma bilgilerini otomatik olarak doldurma yeteneği sağlayan büyük bir güncelleme yayınladı. Teknoloji devi, cihazlar ve platformlar arasında çalışan yeni bir otomatik doldurma özelliğini kullanıma sundu ve bunu Authenticator uygulaması aracılığıyla iOS ve Android cihazlara getiriyor.

Bu, Edge’de sakladığınız tüm kimlik bilgilerine mobil cihazınızda Microsoft hesabınız altında erişebileceğiniz anlamına gelir; önce Authenticator’ın Şifreler sekmesine gidip oturum açmanız yeterlidir. Authenticator senkronizasyonu tamamladıktan sonra, giriş bilgilerinizi kaydettiğiniz sürece bir uygulamayı açtığınızda veya bir web sitesini ziyaret ettiğinizde şifrenizi otomatik olarak doldurmayı teklif eder.

Microsoft ayrıca, şifrelerinizi öncelikle Edge’e kaydetmeniz ancak Chrome’da kullanmak istemeniz durumunda Google’ın tarayıcısı için bir otomatik doldurma uzantısı da getirmiştir. Bu özellik tıpkı Chrome’un yerleşik otomatik doldurma özelliği gibi çalışır ve hatta önce Edge’den geçmek zorunda kalmadan girişlerinizi Chrome’da düzenleyebilir veya silebilirsiniz. Hatırlayacak olursanız, şirket Aralık ayında bu özelliklerin bir önizlemesini yayınladı, ancak artık resmi olarak mevcut.

Platformlar arası otomatik doldurma yeteneklerini başlatmanın yanı sıra, Microsoft’un Authenticator güncellemesi uygulamaya Chrome’dan, bazı popüler şifre yöneticilerinden ve CSV dosyalarından şifreleri içe aktarma gücü verir. Authenticator çok faktörlü kimlik doğrulama gerektirdiği için şirket, uygulamayı bir tür şifre yöneticisi olarak kullanmanın güvenli olduğunu söylüyor. Kimlik bilgileriniz de şifrelenecektir. Ayrıca, Authenticator ziyaret ettiğiniz herhangi bir uygulamayı veya web sitesini otomatik olarak doldurmadan önce biyometrik bilgilerinizi kullanmanız veya PIN kodunuzu girmeniz gerekir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft, Platformlar Arası Şifre Özelliğini Başlattı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Elon Musk Kripto Paraya Yatırım Yaparken Dikkat Ettiğini Söyledi

Elon Musk Kripto Paraya Yatırım Yaparken Dikkat Ettiğini Söyledi: Dogecoin kripto para biriminin en son …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör