Skype’tan Android İçin Yeni Güncelleme

blank
Skype'tan Android İçin Yeni Güncelleme

İçerik: Skype’tan Android İçin Yeni Güncelleme

Skype’tan Android İçin Yeni Güncelleme. Arka plan bulanıklaştırma özelliği bir süredir iOS’ta mevcut ve Android kullanıcıları nihayet Skype 8.68 güncellemesiyle alıyor.

Skype, tüm cihazlarda yeni bir güncelleme sunuyor ve Android için Skype’ta görüntülü görüşmeler sırasında arka planı bulanıklaştırma özelliğini içeriyor. Arka plan bulanıklaştırma özelliği bir süredir hem iOS hem de masaüstü kullanıcıları için mevcut ve Android kullanıcıları nihayet Skype 8.68 güncellemesiyle alıyor. Güncelleme ayrıca özel tepki seçiciyi iyileştirir ve masaüstü, Android ve iOS kullanıcıları için bir dizi başka sorunu düzeltir.

Skype ekibi, Microsoft forumlarındaki sürüm notlarında, Skype 8.68’in Windows, Linux, Web, Android, iPhone ve iPad gibi tüm cihazlar için kullanıma sunulduğunu doğruladı. Sürüm notları, Android için Skype’ın Şubat 2019’da masaüstü kullanıcılarına ilk sunumundan neredeyse iki yıl sonra arka plan bulanıklaştırma özelliğini aldığını doğruladı. 9to5Mac tarafından yayınlanan bir rapora göre, iOS kullanıcıları bu özelliği geçen yıl Temmuz ayında aldı ve Android kullanıcıları onu almak için son olanlar. Microsoft ayrıca arka plan bulanıklığı için Android için Skype desteğini içerecek şekilde destek sayfasını da güncelledi.

Microsoft, bu özelliğin sorunsuz çalışması için Android için Skype kullanıcılarının cihazlarının Android 6.0 ve üzeri sürümlerde çalıştırılması gerektiğini söylüyor. Adından da anlaşılacağı gibi, arka plan bulanıklaştırma özelliği kullanıcının arkasındaki alanı odak dışı bırakarak kullanıcıların video görüşmeleri sırasında arka planlarını gizlemelerine olanak tanır. Bu özelliği Android için Skype’ta kullanmak için, arama sırasında üç nokta Diğer menüsüne tıklayın ve Arka planımı bulanıklaştır seçeneğini etkinleştirin.

Microsoft, Windows 10’un Görev Çubuğuna Hızlı Görüntülü Arama Düğmesi Getiriyor
İPhone ve iPad kullanıcıları için Skype, en son sürüm 8.68’de koyu tema desteği ve genel performans artışı ile Paylaş uzantısında bazı iyileştirmeler de alıyor. Güncelleme ayrıca, Skype’ta daha fazla tepkiye kolay erişim sağlamak için özel tepki seçiciye iyileştirmeler getiriyor. İOS için Skype güncellemesi, MacOS X’teki sanal kameraların çalışmaması ve bazı kullanıcılar için sesli mesajlarda sesin olmaması gibi hata düzeltmelerini de içerir. Emoji seçiciyle ilgili performans sorunları da giderildi ve sürüm notlarına göre aşırı kararlılık iyileştirmeleri de eklendi.

Skype Şimdi Size Önceden Tanımlanmış Arka Planlar, Izgara Görünümü Sunuyor
Skype, Rakip Zoom’a ‘Şimdi Toplantı Yap’ Özelliğini Getiriyor, Hızlı Görüntülü Görüşmelere İzin Veriyor
Şirket, yeni özelliklerin önümüzdeki birkaç gün içinde kademeli olarak kullanıma sunulacağını söylüyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Skype’tan Android İçin Yeni Güncelleme

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör