SoundCloud Kullanıcılarına İyi Haber

blank
SoundCloud Kullanıcılarına İyi Haber

İçerik: SoundCloud Kullanıcılarına İyi Haber

SoundCloud Kullanıcılarına İyi Haber. Billboard’a göre SoundCloud yakında en sevdiğiniz müzisyenlere doğrudan ödeme yapmanıza izin verecek yeni bir ödeme modeli uygulayabilir. Şirketin, biri yukarıda belirtilen birkaç alternatif iş modelini keşfetme sürecinde olduğu bildiriliyor.

Billboard, SoundCloud’un henüz bir doğrudan ödeme modeli taahhüt etmediğini, ancak karar ne olursa olsun, haberleri mevcut çeyreğin sonundan önce paylaşmayı planladığını belirtiyor.

SoundCloud, en sevdiğiniz sanatçılara ödeme yapmanıza ve bahşiş vermenize izin verecek olsaydı, bunu yapan ve Bandcamp gibi bir şirkete yaklaştıran ilk yayın platformu olurdu. Her şey olduğu gibi, SoundCloud, Spotify’ın (ve diğer tüm büyük yayın platformlarının) yaptığı gibi iş yapar. Aboneliklerden topladığı paranın çoğunu en çok akışı getiren müzisyenlere ve gruplara dağıtırken, sizinle sanatçı arasında bir aracı görevi görür.

Bu, dünyanın en ünlü performanslarına cömertçe ödeme yapan ancak daha küçük bağımsız sanatçıların akıştan bir şeyler kazanmasını zorlaştıran bir model. Şu anda tablonun dışına çıkıldığında, bu modelin eşitsizliği koronavirüs salgını tarafından daha da açığa çıktı.

Bu arada en sevdiğiniz sanatçıları desteklemek istiyorsanız bugün Bandcamp Friday. Her ayın ilk Cuma günü, şirket tüm komisyon ücretlerinden feragat eder, yani müziğe harcadığınız paranın daha fazlası onu yaratan kişilere gider.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: SoundCloud Kullanıcılarına İyi Haber

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Elon Musk Kripto Paraya Yatırım Yaparken Dikkat Ettiğini Söyledi

Elon Musk Kripto Paraya Yatırım Yaparken Dikkat Ettiğini Söyledi: Dogecoin kripto para biriminin en son …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör