Xiaomi’nin En Son Telefonu ve Özellikleri

blank
Xiaomi'nin En Son Telefonu ve Özellikleri

İçerik: Xiaomi’nin En Son Telefonu ve Özellikleri

Xiaomi’nin En Son Telefonu ve Özellikleri. Xiaomi en çok son derece uygun fiyatlı, yetkin akıllı telefonlarıyla tanınıyor olabilir, ancak aynı zamanda gerçekten iddialı tasarımlarıyla esnemeyi de seviyor. (Örnek olarak: bu katlanabilir prototip veya neredeyse yüzde 100 ekrana sahip bu telefon.) Şirketin en sonuncusu en dikkat çekici olanlar arasında ve her zamanki gibi bunun nedeni ekranı – bu durumda “dört eğimli şelale Telefonun dört bir yanına da uzanan ekran ”.

Şirketin konsepti açıklayan bir blog gönderisinde belirttiği gibi, esnek ekran panelleri daha yaygın hale geldiği için hile yapabilecek bir ekran tedarik etmek oldukça basit. Xiaomi, asıl zorluğun “88 ° dört kavisli cam panel üretmek” ve onu alttaki ekrana yapıştırmak olduğunu belirtiyor. Xiaomi, her şeyden önce, bunun gibi cam katmanları doğru şekilde şekillendirme sürecinin, şirket içi işleme ekipmanı, 800 derece ısı, çoklu parlatma araçları ve binlerce denemeyi içerdiğini söylüyor.

Tüm söylenenlerle birlikte, Xiaomi’nin burada başarabildiklerinin sınırları vardı. Örneğin, Xiaomi mühendislerinin bu camı telefonun köşelerine nasıl esnetip bükmeyi başardığını merak ediyorsanız, cevap basittir: Yapmadılar. Şirketin karanlık, karamsar ürün görüntüleri ve videoları onları gizlemek için harika bir iş çıkarıyor, ancak her köşede küçük boşluklar var. Şirketin istediği “sadece bir ekran” görünümü için çok fazla.

Ekrandaki tüm ekran akıllılığının ötesinde, bu en son konsept, fiziksel kontrollerin ve bağlantı noktalarının tamamen eksik olmasıyla da dikkate değer. Bunun yerine şirket, 46 patentine ve düğmeler yerine basınca duyarlı dokunmatik sensörler ve geleneksel bir hoparlör ve ızgara yerine “sektörde ilk esnek film ekran akustik teknolojisi” gibi yerleşik akıllı alternatiflere dayandı. USB-C bağlantı noktasının olmaması aynı zamanda kablosuz şarj anlamına da geliyor ve kim bilir – belki de Xiaomi’nin son duyurularından biriyle, şirketin “Mi Air Charge” adını verdiği bir uzaktan kablosuz şarj sistemi ile çalışması gerekiyordu.

Doğrusu, tüm bu gelişmeler özellikle yeni değil, ancak Xiaomi’nin tüm bu farklı gelişmelerin birlikte nasıl kullanılabileceğini araştırması, gelecekte tamamen yekpare bir akıllı telefon piyasaya sürmeyi planladığının en açık işaretlerinden biri. Sadece onlar da değil. Söylentiler uzun zamandır Apple’ın iPhone hattındaki bağlantı noktalarını tamamen terk etmek istediğini ileri sürdü. Xiaomi ve Apple portsuz aygıtları piyasaya sürerse, endüstrinin geri kalanının tamamen tek parça olması için baskı olacaktır ve mevcut durumun çok uzun süre statüko olarak kalacağını hayal etmek zor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Xiaomi’nin En Son Telefonu ve Özellikleri

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör