Apple’da Yeni Gelişme, VR Başlığının Bir Başka Kanıtı

blank
Apple'da Yeni Gelişme, VR Başlığının Bir Başka Kanıtı

İçerik: Apple’da Yeni Gelişme, VR Başlığının Bir Başka Kanıtı

Apple’da Yeni Gelişme, VR Başlığının Bir Başka Kanıtı. Apple kıdemli Başkan Yardımcısı Dan Riccio’nun gizemli “yeni projesi” nin ne olacağı belli olabilir. 9to5Mac’in bildirdiğine göre, Bloomberg habercileri Riccio’nun (sağdaki resimde) Apple’ın karma gerçeklik kulaklıklarını oluşturan ekibi denetleyeceğini iddia ediyor. Şirketin, yöneticinin üstesinden gelmesini umduğu engellerle karşılaştığı bildiriliyor. Mike Rockwell’in mühendislik ekibinin görevinden ayrılması için yeterli olmamasına rağmen, bu sorunların ne olduğu kesin değildir.

Apple’ın ayrıca kamera ve ekran teknolojisi ekiplerini, şu anda işlemci ve modem ekiplerini yöneten kıdemli Başkan Yardımcısı Johny Srouji’ye geçireceği söyleniyor.

İlk karma gerçeklik başlığı, geliştiricilere ve diğer profesyonellere yönelik yüksek kaliteli bir model olabilir. Doğruysa, sanal nesneleri artırılmış gerçeklikte konumlandırmaya yardımcı olmak için uzamsal ses ve iPhone 12 Pro tarzı LiDAR sensörleriyle göz başına son derece yüksek 8K çözünürlük sunabilir. Söylentilere göre, Apple daha uygun fiyatlı ana buhar kulaklıkları planlasa da, yaklaşık 3.000 dolara mal oluyor.

Apple’ın kendini en iyi yeteneklere adamış olması şaşırtıcı olmazdı. AR ve VR olgunlaşırken, hala büyük engeller var. Oculus Quest 2 gibi kulaklıklar bile sınırlı işlem gücüne, ağır tasarımlara ve kusurlu izlemeye sahip olma eğilimindedir. Apple bu sorunların en azından bazılarını çözebilirse, rakiplerine karşı bir üstünlük iddia edebilir ve muhtemelen Oculus, HTC ve hatta Sony’nin PlayStation VR için çoğu zaman zor olduğu kanıtlanan ana akım benimseme kazanabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple’da Yeni Gelişme, VR Başlığının Bir Başka Kanıtı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter, Donald Trump’ın Destek Hesaplarını Engelledi

Twitter, Donald Trump’ın Destek Hesaplarını Engelledi. Trump, destekçileri tarafından 6 Ocak’ta ABD Başkenti’nin ölümcül kuşatmasının …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör