Avustralyalılar Google Yerine Bing’e Yöneliyorlar

blank
Avustralyalılar Google Yerine Bing'e Yöneliyorlar

İçerik: Avustralyalılar Google Yerine Bing’e Yöneliyorlar

Avustralyalılar Google ile İhtilaflı Bing Kartı Oynuyor. Ülkenin başbakanı Pazartesi günü yaptığı açıklamaya göre,Google’ın Avustralya’ya hizmeti kesme sözünü tutması durumunda Microsoft, Bing arama motoruyla devreye girmeye hazır.

Associated Press’in bildirdiğine göre, Avustralya Ulusal Basın Kulübü’nde konuşan Başbakan Scott Morrison, Bing’in Avustralyalıların ihtiyaçlarını karşılayacağından emin olan Microsoft CEO’su Satya Nadella ile konuştuğunu söyledi.

Google, teknoloji firmalarının ülkenin medya şirketleri tarafından üretilen haber içeriklerini ödemesini sağlamak için önerilen bir yasa nedeniyle geçen ay Avustralya’ya yapılan kamuya açık bir duruşmada hizmeti kesmeyi taahhüt etti.

Morrison, Avustralya’nın kendi halkı için doğru olan kuralları belirlemesinin önemli olduğunu savundu. Avustralya’da sürdürülebilir ve ticari olarak desteklenen bir haber ortamına sahip olmak demokrasinin işleyişi için hayati önem taşıyor.

Google, bu hikaye için yorum talebine yanıt vermedi, ancak Microsoft, bir Haber kanalına yaptığı açıklamada, “Bir demokraside canlı bir medya sektörünün ve kamu yararına çalışan gazeteciliğin öneminin farkındayız ve zorlukların farkındayız medya sektörü, değişen iş modelleri ve tüketici tercihleri ​​ile uzun yıllar karşı karşıya kaldı. “

“Google ve Facebook’u yöneten potansiyel bir davranış kuralları konusundaki mevcut ihtilafla ilgili olarak,” devam etti, “Microsoft doğrudan işin içinde değil ve ACCC ve bu şirketleri içeren devam eden süreç hakkında yorum yapmak istemiyoruz.” ACCC veya Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu, tartışmalı yasayı tasarlayan Avustralya düzenleyicisidir.

Ciddi Tehdit mi?
Google’ın Avustralya’ya hizmeti kesme tehdidi ne kadar ciddi? Berlin merkezli konum pazarlama çözümleri üreticisi olan Uberall’da pazar bilgileri başkan yardımcısı Greg Sterling, “Google ciddi olmalı,” dedi.

“Avustralya kımıldamazsa ve Google göz kırparsa, diğer ülkeler Google’ın sıkı pazarlığını ciddiye almazlar” dedi.
IDC’de dijital medya ve eğlence program başkan yardımcısı Karsten Weide, her şey düşünüldüğünde Google’ın harekete geçme olasılığının düşük olduğunu söyledi.

“Bir yandan, Avustralya çok küçük bir pazar olduğundan ve çok az gelir söz konusu olduğu için, bir örnek verme tehdidine göre hareket edebilirler” dedi. “Ayrıca tehdidi yayınladıktan sonra yapmazlarsa zayıf görünmelerine neden olur.”

“Öte yandan,” diye devam etti, “bu, önemli bir teknoloji çatışmasının yaşandığı bir zamanda bir zorba gibi görünürler mi ve ne için?”

Kaybetme-Kaybetme Önerisi
Bu sorun çok uzun sürerse, her iki taraf da kaybedecek, diyor Northborough, Mass’taki bir BT danışmanlık şirketi olan J. Gold Associates’in kurucusu ve baş analisti Jack E. Gold.

“Dünyanın her yerindeki işletmeler buna bakıyor ve Google’ın onlardan para kazandığını görüyorlar ve hiçbir şey elde edemiyorlar” dedi.

“Ancak Google bir hizmet sunuyor” diye açıkladı. “İnsanları başka türlü ulaşamayacakları web sitelerine götürür.”

“Soru ilk önce kimin geri adım atacağı,” diye devam etti Gold. “Google geri adım atmazsa, Avustralya’dan gelirlerini kaybedecekler. Dünya geneline bakıldığında, bu oldukça küçük.”

“Avustralya’yı kaybetmek Google’ı işsiz bırakmaz” dedi.

New York Times’a göre, Google Avustralya 2019’da Avustralyalı reklamverenlerden kabaca 3,3 milyar ABD doları topladı ve yaklaşık 637 milyon ABD doları kar ile yaklaşık 77 milyon dolar vergi ödedi.

Altın, çatışmanın bir kaybet-kaybet önerisi olduğunu savundu. “Google haber işletmelerine ödeme yaparsa, Google’ın her yerde aynı şeyi yapmak zorunda kalmasına neden oluyor çünkü diğer herkes bunu talep edecek” diye açıkladı.

Bu arada, Avustralyalı işletmeler Google olan tavsiye makinesini özleyecek. Gold, “İnsanların bilgi bulmak için gittiği ilk yer” dedi. “Bir haber ajansıysanız, Google’dan gelen tavsiyelerden çok sayıda abone alırsınız.” Google’ın yerine Bing’e gelince, “Bing ikinci dizedir. Belki üçüncü dizedir. Kesmeyecek.”

“En fazla kaldıraç burada Google’a sahip” diye ekledi, “ancak siyasette her şey olabilir.”
Microsoft, Google’ın Avustralya’yı terk etmesi durumunda boşa çıkma konusunda endişeli olsa da, bir Google çıkışından ne kadar fayda göreceğini göreceğiz.

Weide, pazarın Microsoft için büyük kazançlar elde edemeyecek kadar küçük olduğunu belirtti. “Ama bu bir halkla ilişkiler zaferi olur” diye ekledi. Gold, “Avustralya, Google’ın herhangi bir malzemesini yayınlamasına izin vermezse, insanların bir kısmı Bing’e giderdi, ancak bu, kullanıcıların küçük bir yüzdesi olurdu,” dedi. “Çoğu insan Google’da kalacak ve artık Avustralya’ya ait bilgileri alamayacaktı. “Google ve Microsoft yıllardır bununla mücadele ediyor ve Microsoft her zaman

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Avustralyalılar Google Yerine Bing’e Yöneliyorlar

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör