Çin Sondası İlk Mars Fotoğrafını Teslim Etti

blank
Çin Sondası İlk Mars Fotoğrafını Teslim Etti

İçerik: Çin Sondası İlk Mars Fotoğrafını Teslim Etti

Çin Sondası İlk Mars Fotoğrafını Teslim Etti. Çin’in gezegenler arası keşif planları ileriye doğru büyük bir adım attı. The Guardian, ülkenin Tianwen-1 sondasının ilk Mars fotoğrafını geri getirdiğini ve yaklaşık 1,4 milyon mil uzaklıktan siyah beyaz bir anlık görüntü yakaladığını bildirdi. Diğer kaşiflerin (kesinlikle yerdekilerle değil) daha ayrıntılı resimleriyle karşılaştırılamaz, ancak asıl mesele bu değil – bu, Çin’in Mars’a bir uzay aracı gönderebileceğinin kanıtı.

Sonda, 10 Şubat’ta Mars yörüngesine girecek ve gezgini Mayıs ayında Ütopya çarpma havzasına inecek. Ülke, 2011’de Rusya’nın yardımıyla Mars’a bir görev göndermeye çalıştı, ancak bu, lansman sırasında başarısız oldu. Kızıl Gezegene gitmek hiç kimse için kolay olmadı. ESA, Rusya, ABD ve diğer ülke ve kuruluşlar bu yolculuğu yapmak için rutin olarak mücadele etti.

Başarılı bir Tianwen-1 gezici inişi, 2022’ye kadar yeni bir uzay istasyonunu yörüngeye yerleştirmek de dahil olmak üzere diğer iddialı projelere başlarken Çin’in gururunu açıkça artıracaktır. NASA’nın Perseverance misyonuna etkili bir sembolik folyo görevi görecek ve Çin’in daha fazla araştırmayı haklı göstermesine yardımcı olabilir. Dünya’nın ötesinde.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Çin Sondası İlk Mars Fotoğrafını Teslim Etti

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

NASA ve SpaceX, Uydu Çarpışmalarını Önlemek İçin Ortak Çalışacak

NASA ve SpaceX, Uydu Çarpışmalarını Önlemek İçin Ortak Çalışacak: SpaceX’in yörüngede halihazırda 1.000’den fazla Starlink …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör