Doğmamış Bir Bebek Biosonic MIDI Aracılığıyla Albüm Kaydetti

blank
Doğmamış Bir Bebek Biosonic MIDI Aracılığıyla Albüm Kaydetti

İçerik: Doğmamış Bir Bebek Biosonic MIDI Aracılığıyla Albüm Kaydetti

Doğmamış Bir Bebek Biosonic MIDI Aracılığıyla Albüm Kaydetti. Luca Yupanqui, kesinlikle kayıt hafızası olmayacağı bir albüm çıkarmak üzere. Ebeveynleri, müzisyenler Elizabeth Hart ve Iván Diaz Mathé, rahim içi hareketlerini sese dönüştürmek için biosonic MIDI kullandı. Sanatçı kadrosunda David Lynch ve John Carpenter’ın da yer aldığı Sacred Bones Records, Sounds of the Unborn’u Nisan ayında yayınlayacak.

Hart ve Mathé, cilt üzerindeki elektrodermal aktiviteyi veya elektriksel aktiviteyi ölçen bir sonifikasyon cihazı ile MIDI verilerini yakaladı. Daha sonra bilgiyi Mathé’nin synth’lerine gönderdiler ve Sounds Of The Unborn’u yaratmak için kullandılar.

Çift, Luca’nın hareketlerini beş saatlik seanslar boyunca kaydetti. Sonuçları işleyip düzenlerken, “Luca’nın mesajının ham haliyle var olmasına” izin vermek için orijinal verilerle çok fazla uğraşmak istemediler.

Biosonic MIDI teknolojisi yine de tam olarak yeni değil. Birkaç ay önce yarı viral bir video, modüler bir sentez çalan pembe bir istiridye mantarını gösterdi ve oldukça iyi bir iş çıkardı.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Doğmamış Bir Bebek Biosonic MIDI Aracılığıyla Albüm Kaydetti

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör