Facebook, Oculus Kulaklıklarında Messenger’ı Sunmaya Başladı

blank
Facebook, Oculus Kulaklıklarında Messenger'ı Sunmaya Başladı

İçerik: Facebook, Oculus Kulaklıklarında Messenger’ı Sunmaya Başladı

Facebook, Oculus Kulaklıklarında Messenger’ı Sunmaya Başladı. Facebook, hizmetlerini birbirine daha yakın birleştirmeye devam ediyor – şimdi Messenger’ı Oculus’ta kullanıma sunuyor. Facebook hesabını kullanarak bir Quest veya Quest 2’ye giriş yapmış kişiler, kulaklıklarını takarken Facebook arkadaşlarıyla sohbet edebilecekler.

Sanal gerçeklikte bir mesaj yazabilir, önceden yazılmış ifadeler gönderebilir veya tomurcuklarınızla sohbet etmek için sesten metne özelliğini kullanabilirsiniz. Ayrıca Messenger’dan bir Oculus Partisi başlatma seçeneği de vardır, böylece siz ve arkadaşlarınız aynı oyuna atlayabilir ve örneğin Beat Saber’de karşılaşabilirsiniz.

Oculus bloguna göre, başlığınız üzerinden Messenger arkadaşlarınızla sohbet etmek Oculus gizlilik ayarlarınızı etkilemez. Arkadaşlarınıza Oculus kullanıcı adınızla mesaj göndermek için Oculus Sohbetlerini kullanmaya devam edebilirsiniz. Facebook, sonbaharda Messenger’ı Oculus’a getireceğini açıkladı, çok geçmeden, tüm Oculus kulaklıklarının sonunda kullanmak için bir Facebook hesabı gerektireceğini duyurdu.

Kademeli olarak kullanıma sunulan yazılım güncellemesi v25, App Lab adlı bir özelliği de sunar. Bu, geliştiricilere uygulamalarını ve oyunlarını Oculus Mağazası’nın dışında, kullanıcıların bunları başka yerden yüklemelerine gerek kalmadan dağıtma olanağı sağlayacaktır. Facebook, geliştiricilere daha rafine olmayan veya deneysel olabilecek kreasyonları paylaşmak için güvenli ve güvenli bir yol sunarken, bunun mağazada yüksek bir kalite seviyesini korumasına izin vereceğini öne sürüyor.

Bu uygulamalar Oculus Mağazasında olmasa da, tam adını biliyorsanız ve sonuçların Uygulama Laboratuvarı bölümünde görünseler bile onları arayabilirsiniz. Geliştiriciler ayrıca uygulamalarını bir URL ile paylaşabilirler. Satın aldığınız tüm App Lab oyunları veya uygulamaları Quest kitaplığınıza eklenecek ve otomatik güncellemeler alacaktır.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook, Oculus Kulaklıklarında Messenger’ı Sunmaya Başladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör