Intel, Apple’ın M1 Çipini Yeni Bir Hamle ile Kaldırmaya Çalışıyor

blank
Intel, Apple'ın M1 Çipini Yeni Bir Hamle ile Kaldırmaya Çalışıyor

İçerik: Intel, Apple’ın M1 Çipini Yeni Bir Hamle ile Kaldırmaya Çalışıyor

Intel, Apple’ın M1 Çipini Yeni Bir Hamle ile Kaldırmaya Çalışıyor. Intel’in Apple’ın M1 yongası konusunda endişeli olduğu henüz belli değilse, şimdi öyle. PC World ve Tom’s Hardware, Intel’in 11. nesil Core i7 dizüstü bilgisayar işlemcilerinin M1’den daha hızlı olduğunu gösterdiğini iddia eden bir dizi kıyaslama paylaştığını bildirdi. Intel’in yöntemleriyle ilgili sorular da olsa, Intel’in zafer iddia edebileceği alanlar olduğunu öne sürüyorlar.

Sonuçlar, Intel’in bir Chrome tarama testinde, Office 365 görevlerinde, Adobe yaratıcı uygulamaları ve yapay zekada Apple’ın önüne geçmesini sağlıyor. Oyun bir yıkamaydı ama Intel, bazı oyunların Mac’lerde bulunmadığına dikkat çekti. Yonga devi ayrıca, Apple’ın pil ömrü iddialarının sadece kabalık olduğunu savundu – pratikte bir Core i7’den daha iyi değildi, dedi Intel.

Intel ayrıca, harici monitörler için daha iyi desteği ve kendi kampında dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayarlar gibi çok çeşitli donanımları belirtmek istiyordu.

Ancak, metodoloji konusunda endişeler var. Birincisi, Intel hem kendi CPU’ları hem de Apple’lar için testler arasında donanımı değiştirdi. Örneğin, daha uzun ömürlü Pro yerine pil ömrü testi için bir MacBook Air kullandı. Intel ayrıca, Intel’in donanım hızlandırmasını kullanan birkaç testten biri olan Topaz Labs AI testi gibi bileşenlerini özellikle iyi kullanan bazı testleri de seçti. Bizimki de dahil olmak üzere bu rakamların bazı incelemelerle tamamen örtüşmediğini söylemek güvenlidir.

Şirketler, ürünlerini en iyi şekilde ortaya koyan rutin olarak kiraz toplayan kıyaslamaları elbette ve uyumluluk ve çeşitliliğin Intel’in lehine olduğu doğrudur. Ancak Intel’in bu kıyaslamaları sunması çok şey ifade ediyor. Intel, Apple’ın çiplerini bir medya saldırısı başlatmaya mecbur hissettiği bir tehdit olarak görüyor ve gelecekte yeni rakibine karşı yumuşak davranma olasılığı düşük.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Intel, Apple’ın M1 Çipini Yeni Bir Hamle ile Kaldırmaya Çalışıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör