iPhone’da müzik Uygulamaları Siri ile Değiştirilebilecek

blank
iPhone'da müzik Uygulamaları Siri ile Değiştirilebilecek

İçerik: iPhone’da müzik Uygulamaları Siri ile Değiştirilebilecek

iPhone’da müzik Uygulamaları Siri ile Değiştirilebilecek. Yıllarca varsayılan olarak iPhone’da Apple servislerini kullanmaya zorlandıktan sonra, bu kısıtlamalar nihayet biraz rahatlıyor. İOS 14.5 beta, üçüncü taraf müzik hizmetlerini Siri ile varsayılan olarak ayarlamanıza izin veriyor gibi görünüyor. Bu, Siri’den belirli bir şarkıyı veya albümü çalmasını isteyebileceğiniz ve şarkının doğrudan Spotify veya YouTube Music’e gideceği anlamına gelir. Şu anda Siri, ister kendi şarkı koleksiyonunuz ister Apple Music abonelik kataloğu olsun, yalnızca Apple Music uygulamasında bulunan müziklerden bir şeyler arar ve çalar.

Görünüşe göre iOS 14.5 yüklendikten sonra Siri, bir şarkı çalmasını istediğinizde hangi müzik hizmetini kullanmak istediğinizi soracak. Ardından, seçtiğiniz müzik uygulamanızdan verilere erişmek için izin ister ve ardından çalmaya başlar. Bundan sonra, varsayılan olarak bu hizmetten oynatılacaktır.

Şu anda Siri’den diğer hizmetlerden müzik çalmasını isteyebileceğinizi, ancak her seferinde nerede çalmasını istediğinizi belirtmeniz gerektiğini belirtmek gerekir. Aksi takdirde Apple Music hakkında soru sorduğunuzu varsayar. İPhone’larında diğer müzik uygulamalarını kullanan milyonlarca insan için bu kesinlikle hayatı kolaylaştıracak.

Bu, Apple’ın kullanıcıların varsayılan hizmetleri değiştirmesine ilk kez izin vermesi değil – iOS 14, farklı tarayıcıları ve e-posta uygulamalarını varsayılan olarak ayarlama seçeneğini de ekledi. Eylül ayında piyasaya sürülmeden önce, Safari ve Apple Mail varsayılan seçeneklerdi ve değiştirmenin yolu yoktu. Apple, geçen yılın sonlarında HomePod hoparlörlerinde varsayılan müzik hizmetini değiştirme seçeneğini de ekledi, ancak şu anda Pandora, HomePod entegrasyonunu ekleyen tek uygulama. Şirketin kapsamındaki rekabet incelemesi göz önüne alındığında, diğer uygulamaların ve hizmetlerin varsayılan olarak ayarlanmasına izin vermek, kullanıcılar için iyi olduğu kadar oradaki ısının bir kısmını hafifletmekle ilgili olabilir.

iOS 14.5, geçtiğimiz hafta beta olarak yayınlandı ve bu müzik uygulaması desteğinin yanı sıra bazı önemli yeni özelliklere sahip. Bunlardan en önemlisi, Apple Watch’a sahip iPhone kullanıcılarının, yüzlerini örtmüş olsalar bile Face ID’yi kullanarak telefonlarının kilidini açabilecekleridir. İOS 14.5’in ne zaman herkes için hazır olacağı net değil, ancak 14.4 yalnızca birkaç hafta önce çıktı, bu nedenle muhtemelen ayın sonu veya Mart başı olacak.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: iPhone’da müzik Uygulamaları Siri ile Değiştirilebilecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör