MIT, İşlevsel Dronlar ve Robotlar Yazdıran Bir Sistem Yarattı

blank
MIT, İşlevsel Dronlar ve Robotlar Yazdıran Bir Sistem Yarattı

İçerik: MIT, İşlevsel Dronlar ve Robotlar Yazdıran Bir Sistem Yarattı

MIT, İşlevsel Dronlar ve Robotlar Yazdıran Bir Sistem Yarattı. MIT’nin Bilgisayar Bilimi ve Yapay Zeka Laboratuvarı’ndan (CSAIL) araştırmacılar, kendi başına tamamen işlevsel dronlar, robotlar ve diğer elektronik cihazlar oluşturabilen bir sistem yarattı. Adından da anlaşılacağı gibi, LaserFactory, cihazları tasarlamak için bir yazılım paketi ve bunları hayata geçiren bir makine içeren iki bölümlü bir kurulumda bir lazer kesici etrafında inşa edilmiştir.

Kullanıcılar, bir kitaplıktaki bileşenlere sahip bir cihaz tasarlayabilir, devre izleri ekleyebilir (yani bir devre kartındaki elektrik hatları) ve bir 2D editör ile bazı ince ayarlar yapabilir. Yapımınızdan memnun olduğunuzda, yazılım, talimatları LaserFactory donanımına gönderir. Lazer kesicinin yanı sıra sistem, devreyi yazdıran ve bileşenleri bir araya getiren bir cihaz içerir.

LaserFactory, gerekli şekli keser, devre izleri için gümüş çizgiler ekler, bileşenleri yerleştirir ve gümüşü sertleştirerek cihazı tamamlamak için kullanıma hazır hale getirir. Sistemi gösteren harika bir CSAIL videosunda görüldüğü gibi, bir drone LaserFactory inşa eder etmez havalanabilir.

MIT, arama ve kurtarma operasyonları veya teslimatlar için hızlı bir şekilde daha fazla insansız hava aracı inşa etme yeteneği gibi LaserFactory için çok çeşitli olası kullanımlara işaret ediyor. Tasarımcılar ve yapımcılar, katlanabilir yapılar oluşturabildiğinden giyilebilir cihazlar gibi elektronik ürünleri hızlı bir şekilde prototiplemek için kullanabilir.

Araştırmacılar, sistemin daha karmaşık, daha yoğun cihazlar oluşturabilmesi için devre izlerinin kalitesini ve doğruluğunu iyileştirerek LaserFactory’yi iyileştirmeyi planlıyor. Ekip ayrıca, LaserFactory’yi daha üç boyutlu şekiller oluşturmak için genişletmenin yollarını, belki de bir 3D yazıcı kullanarak araştırmayı planlıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: MIT, İşlevsel Dronlar ve Robotlar Yazdıran Bir Sistem Yarattı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google, Android Tabletleri Eğlenceli Hale Getirmeye Çalışıyor

Google, Android Tabletleri Eğlenceli Hale Getirmeye Çalışıyor: Android tabletler düşüşte olabilir, ancak pandemi bizi yeniden …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör