Royal Shakespeare Şirketi Sanal Gerçeklik Şovu Yapacak

blank
Royal Shakespeare Şirketi Sanal Gerçeklik Şovu Yapacak

İçerik: Royal Shakespeare Şirketi Sanal Gerçeklik Şovu Yapacak

Royal Shakespeare Şirketi Sanal Gerçeklik Şovu Yapacak. Royal Shakespeare Company, sanal gerçeklik teknolojisini kullanarak canlı bir çevrimiçi performans sahneleyecek. William Shakespeare’in A Midsummer Night’s Dream adlı oyununa dayanan Dream adlı performansın baharda sahnelenmesi planlanmıştı.

Ancak tiyatro, diğerleri gibi koronavirüs nedeniyle aksamalar yaşadı. Oyunculardaki hareket sensörleri, onların çevreleriyle ve evdeki izleyicilerle etkileşime girmelerine olanak tanıyan sanal bir ormanda ilerleyecek.

Warwickshire’daki Stratford-upon-Avon merkezli RSC, gösterinin en son oyun ve tiyatro teknolojisini ve gösteri sırasında oyuncuların hareketine yanıt veren etkileşimli bir skoru kullandığını söyledi.

İzleyicilerin tabletleri, mobil cihazları veya şovun web sitesi aracılığıyla dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar canlı performansı doğrudan etkileyebilecekleri belirtildi.

Prodüksiyon, Portsmouth’daki The Guildhall’da oluşturulan özel olarak oluşturulmuş bir hareket yakalama alanında yedi oyuncuyla gerçekleştiriliyor.
RSC, izleyiciyi EM Williams’ın canlandırdığı ve onları gerçek dünyadan dijital dünyaya götüren Puck tarafından yönetilecek ve Puck’a oyundaki kilit noktalarda ormanın içinde rehberlik edebileceğini söyledi.

Prodüksiyon, Portsmouth Üniversitesi’nden bir ekip tarafından desteklenen Portsmouth’daki The Guildhall’da özel olarak oluşturulmuş bir hareket yakalama alanında yedi oyuncuyla gerçekleştiriliyor.

RSC sanat yönetmeni Gregory Doran şunları söyledi: “Evde oturan bir seyirci, nerede olurlarsa olsunlar canlı performansı etkiliyor – bu heyecan verici.

“Bu, sanatçılar ile uzayda olmanın yerini almaz ama yeni fırsatlar sunar.” Shakespeare bizim en büyük hikaye anlatıcımızdı ve canlı performans için nelerin mümkün olabileceğini keşfetmek için oyunlarından birini kullanma fırsatını bulmamız harika. “

Prodüksiyon, sanat etkinliği Manchester International Festival, sanat kolektifi Marshmallow Laser Feast ve Philharmonia Orchestra ile işbirliği içinde sahneleniyor.

12 Mart Cuma gününden 20 Mart Cumartesi gününe kadar sürecek.
İzleyiciler, 10 sterlinlik bir bilet satın almayı, etkileşimli öğeye katılmayı veya performansı ücretsiz olarak görüntülemeyi seçebilirler. Biletler Pazartesi günü 12: 00’dan itibaren çevrimiçi olarak rezerve edilebilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Royal Shakespeare Şirketi Sanal Gerçeklik Şovu Yapacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

League Of Legends Animasyon Dizisi Netflix’e Geliyor

League Of Legends Animasyon Dizisi Netflix’e Geliyor.Uzun zamandır beklenen League of Legends animasyon dizisi Netflix’e …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör