Amazon, yeni CEO’su Andy Jassy ve Bezos, Başkanlığını Koruyor

blank
Amazon, yeni CEO'su Andy Jassy ve Bezos, Başkanlığını Koruyor

İçerik: Amazon, yeni CEO’su Andy Jassy ve Bezos, Başkanlığını Koruyor

Amazon, yeni CEO’su Andy Jassy ve Bezos, Başkanlığını Koruyor. Teknoloji dünyasının en köklü isimlerinden biri olan Jeff Bezos, e-ticaret devi Amazon’un CEO’su olarak görevinden ayrılıyor. Şu anda Amazon Web Services’in (AWS) CEO’su olan Andy Jassy, ​​bu yılın sonlarında Bezos ayakkabılarına adım atacak. Amazon şu anda 1,3 milyondan fazla istihdam sağlıyor ve dünya genelinde varlığını sürdürüyor.

1994 yılında Amazon’u kuran Bezos, liderlik rolünden ayrılma kararını bir e-postada çalışanlarına iletti. Bezos, CEO olarak istifa ettikten sonra icra başkanı rolünü devralacak. Bezos, “Yürütme Başkanı rolünde enerjilerimi ve dikkatimi yeni ürünlere ve erken girişimlere odaklamayı planlıyorum,” diye yazdı. Bezos girişimleri, diğer tutkularıyla birlikte 1. Gün Fonu, Bezos Dünya Fonu, Mavi Köken gibi konulara odaklanacak. Bezos, “Hiç bu kadar enerjim olmadı ve bu emekli olmakla ilgili değil. Bu kuruluşların yapabileceğini düşündüğüm etki konusunda çok tutkuluyum,” dedi.

CEO olarak görevi devralacak olan Jassy, ​​neredeyse Bezos kadar uzun süredir Amazon’daydı. Bezos, “Andy şirket içinde iyi tanınıyor ve neredeyse benim kadar uzun süredir Amazon’da bulunuyor. Olağanüstü bir lider olacak ve tam güvenime sahip,” diye ekledi Bezos. Harvard İşletme Okulu ve Harvard Üniversitesi mezunu olan Jassy, ​​Amazon’a Mayıs 1997’de katıldı. Amazon’un bulut bilişim platformları ve API’ler sunan bir yan kuruluşu olan AWS, 2020’nin ilk çeyreğinde 10 milyar dolarlık gelir getiren oldukça karlı bir şirkettir. 2002’de kurulan Jassy 2003’ten beri AWS ekibine liderlik ediyordu ve daha sonra 2016’da AWS’nin CEO’su seçildi.

Bezos, “Amazon gelecek için daha iyi konumlandırılamazdı. Dünyanın bize ihtiyacı olduğu gibi tüm silindirlere ateş ediyoruz. Boru hattımızda şaşkına dönmeye devam edecek şeyler var. Bireylere ve işletmelere hizmet ediyoruz. ve iki eksiksiz sektöre ve yepyeni bir cihaz sınıfına öncülük ettik. Makine öğrenimi ve lojistik gibi çeşitli alanlarda lideriz ve bir Amazon’un fikri yeni bir kurumsal beceri gerektiriyorsa, yeterince esnek ve sabırlıyız Öğrenmek için. İcat etmeye devam edin ve fikir ilk başta çılgınca göründüğünde umutsuzluğa kapılmayın. Gezinmeyi unutmayın. Merakınız pusulanız olsun. Bugün 1. Gün kalır. “

Sektör liderleri, Bezos ve Jassy’yi duyurudan dolayı tebrik etti. Alphabet Inc’in CEO’su Sundar Pichai en iyi dileklerini tweetledi. “Tebrikler @JeffBezos, 1. Gün ve Dünya fonu için en iyi dileklerimle. Yeni rolünüz için tebrikler @ajassy!”. Microsoft CEO’su Satya Nadella’nın tweetinde “Yeni rolleriniz için @JeffBezos ve @ajassy’yi tebrik ediyoruz. Başardıklarınızın haklı bir takdiri.”

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Amazon, yeni CEO’su Andy Jassy ve Bezos, Başkanlığını Koruyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Pandemiye Rağmen Hava Kirliliği Artmaya Devam Ediyor

Pandemiye Rağmen Hava Kirliliği Artmaya Devam Ediyor: Yeni verilere göre, küresel olarak insanlar Aralık ayında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör