CD Projekt Red, Hack Saldırısına Uğradı

blank
CD Projekt Red, Hack Saldırısına Uğradı

İçerik: CD Projekt Red, Hack Saldırısına Uğradı

CD Projekt Red, Hack Saldırısına Uğradı: Cyberpunk 2077’nin başarısız lansmanı ile Polonyalı oyun şirketi, çok zor birkaç ay geçirdi. Şimdi, şirket, hacklendiğini ve Cyberpunk 2077 gibi oyunlardan fidye veya kod ödemesi gerektiğini tweetledi ve “Witcher 3’ün yayınlanmamış bir sürümü” ortaya çıkacak. Saldırganlar ayrıca “muhasebe, idare, hukuk, İK, yatırımcı ilişkileri ve daha fazlasıyla ilgili belgeleri” terk ettiler veya atmakla tehdit ettiler.

Şirket, “kimliği belirsiz bir aktörün iç ağımıza yetkisiz erişim sağladığını, CD Projekt sermaye grubuna ait bazı verileri topladığını ve içeriğini kamuya açıklayacağımız bir fidye notu bıraktığını” söyledi.

Hackerlar oyun şirketine gönderdikleri mesajda tüm oyun kopyalarının ellerinde olduğunu ve fidyeyi ödeyip hackerlarla iletişime geçmek için 48 saatleri olduğunu söylediler.

CD Projekt Red yanıt olarak, “Bunun nihayetinde tehlikeye atılan verilerin serbest bırakılmasına yol açabileceğinin farkında olarak, taleplere teslim olmayacak veya aktörle pazarlık yapmayacağız” dedi. Ağındaki bazı cihazların şifrelenmesine rağmen “yedeklerimizin bozulmadan kaldığını” ve BT altyapısını güvence altına alıp verileri geri yüklemeye başladığını ekledi.

Hack, başka bir nedenden dolayı endişe verici olabilir, çünkü bu ana CD Projekt, çok sayıda abonenin özel bilgilerini tutan GoG oyun platformuna sahip. Ancak, “şu anda en iyi bildiğimiz kadarıyla – ele geçirilen sistemlerin oyuncularımızın veya hizmetlerimizin kullanıcılarının kişisel verilerini içermediğini doğrulayabiliriz.” Dedi.

CD Projekt Red 2017’de hacklendi ve o sırada benzer bir mesajda hırsızların “gelecek oyun Cyberpunk 2077 için erken tasarımlarla bağlantılı belgeleri” çaldığını söyledi. Bu olaydan pek bir şey çıkmasa da, son hack kulağa daha ciddi geliyor.

Saldırı olmasa bile, son altı ay CD Projekt Red için güzel geçmedi. Cyberpunk 2077 sayısız hatayla piyasaya sürüldükten sonra, Sony sonunda oyunu konsol mağazalarından çekti ve Microsoft, isteyen herkese para iadesi teklif etti. Tüm bunlara rağmen, oyun 2020’nin sonlarından itibaren 13 milyon kopya satmıştı.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: CD Projekt Red, Hack Saldırısına Uğradı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de: Sıklıkla unutulan Final Fantasy VIII, ilk çıkışından sadece …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör