EA, Glu Mobile’ı 2,4 Milyar Dolara Satın Alıyor

blank
EA, Glu Mobile'ı 2,4 Milyar Dolara Satın Alıyor

İçerik: EA, Glu Mobile’ı 2,4 Milyar Dolara Satın Alıyor

EA, Glu Mobile’ı 2,4 Milyar Dolara Satın Alıyor. Electronic Arts, Kim Kardashian: Hollywood’un arkasındaki mobil oyun geliştiricisini satın alıyor. Video oyun şirketi, şirketlerin 30 Haziran’da sona eren çeyrekte kapatmayı bekledikleri 2,4 milyar dolarlık tamamı nakit anlaşmayla Glu Mobile’ı satın aldığını duyurdu. EA İcra Kurulu Başkanı Andrew Wilson, “mobilin gezegendeki en hızlı büyüyen platform” olduğuna inandığı için şirketinin anlaşmaya karar verdiğini söyledi.

Glu’nun satın alınmasıyla EA, mobil işinin boyutunu ikiye katlıyor ve portföyünü genişletiyor. Kim Kardashian: Hollywood’a ek olarak Glu, Diner Dash: Adventures ve Britney Spears, Nicki Minaj, Jason Statham ve Gordon Ramsay gibi diğer ünlü oyunları geliştirmesiyle de tanınıyor. Taylor Swift’in artık feshedilmiş sosyal ağ uygulamasının da geliştiricisiydi. Glu’nun oyunları çoğunlukla, EA’nın daha önce takip etmeye devam etmek istediğini söylediği bir iş modeli olan mikro dönüşümlü oynaması ücretsiz oyunlardır. Sonuçta, mikro dönüşümler EA için büyük bir iştir ve bu gelir kaynağından milyarlar kazanır.

Glu ve 800 çalışanı bağımsız olarak çalışacak, ancak kendi projelerinin yanı sıra EA’nın fikri mülkiyetine dayalı başlıklar geliştirebilecekler. Ayrıca, oyunlarının kitlelerini büyütmek için EA’nın pazarlamasından ve küresel varlığından yararlanabilecekler. Wilson, Glu’nun başarısına rağmen “henüz büyük bir uluslararası erişime” sahip olmadığını ve şirketinin büyümesine bu noktada yardımcı olabileceğini açıkladı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: EA, Glu Mobile’ı 2,4 Milyar Dolara Satın Alıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

World of Warcraft’ın Yeni Oyunu 1 Haziran’da Geliyor

World of Warcraft’ın Yeni Oyunu 1 Haziran’da Geliyor. World of Warcraft Classic oyuncularının Burning Crusade …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör