Ford Motor, Google Bulut Tabanlı Veriler İçin Sözleşme İmzaladı

blank
Ford Motor, Google Bulut Tabanlı Veriler İçin Sözleşme İmzaladı

İçerik: Ford Motor, Google Bulut Tabanlı Veriler İçin Sözleşme İmzaladı

Ford Motor, Google Bulut Tabanlı Veriler İçin Sözleşme İmzaladı. Ford Motor Co, Alphabet Inc’in Google’ın sunduğu yazılım, yapay zeka ve bulut bilişimden yeni tüketici hizmetleri geliştirmek ve iç operasyonları modernize etmek için yararlanacak. Dearborn, Michigan merkezli otomobil üreticisi, altı yıllık bir ortaklığın bir parçası olarak, teknoloji devinin Android işletim sistemini 2023’ten itibaren Ford ve Lincoln araçlarına dahil edecek.

Ford, müşterilerine harita ve ses teknolojisi dahil olmak üzere yerleşik Google uygulamaları sunacak. Şirketler, araç geliştirme, tedarik zinciri ve üretim operasyonlarının verimliliğini artırmak için Google yapay zeka teknolojisini kullanacak. Şirketler ayrıca, Ford müşterileri için yeni perakende geliştirmek, yeni sahiplik teklifleri ve diğer hizmetleri oluşturmak için verilerin kullanımlarını keşfetmek üzere Team Upshift adlı bir grup oluşturacak.

Ford stratejiden sorumlu başkan yardımcısı David McClelland konferans görüşmesi sırasında Ford müşteri verilerinin Google’a veya Google reklamverenlerine teslim edilmeyeceğini söyledi. Otomobil üreticisi diğer bulut hizmeti sağlayıcılarını kullanmaya ve Amazon.com gibi diğer teknoloji şirketleriyle işbirliği yapmaya devam edecek. dedi.

“Ford, Foxconn gibi mi olacak? Hayır. Kesinlikle hayır,” dedi McClelland, bazı otomobil sektörü yöneticileri arasında, bir teknoloji endüstrisi ile yapılan herhangi bir anlaşmada otomobil üreticilerinin iPhone montajcısı Foxconn gibi düşük marjlı donanım montajına düşeceği korkusuna değinerek. güç.

McClelland ve Google Cloud başkanı Thomas Kurian, anlaşmanın ticari şartlarının ayrıntılarını açıklamadı. Google-Ford ortaklığı, otomobil üreticileri üzerinde gelir oluşturan veya maliyetleri düşürebilen yazılım ve veri etkin hizmetleri hızlandırmaları için artan baskıyı yansıtıyor.

Ford, tıpkı yerleşik rakipleri gibi, elektrikli araç üreticisi Tesla Inc’in açık ara dünyanın en değerli otomobil üreticisi haline gelmesini izledi, çünkü yatırımcılar, bağlı ve elektrikli otomobiller için gerekli yazılım ve veri yönetimi söz konusu olduğunda Tesla’yı çok ileride görüyor.

Geçen yıl Amazon.com Inc, otomobil üreticisinin küresel araç filosundan toplanan verileri yönetmeye ve bunlardan para kazanmaya yardımcı olmak için Japon Toyota Motor Corp ile işbirliği yaparken, 2019’da Volkswagen AG, Çin ve Amerika Birleşik Devletleri’nde bulut bilişim konusunda işbirliği yapmak için Microsoft ile bir anlaşma yaptı.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Ford Motor, Google Bulut Tabanlı Veriler İçin Sözleşme İmzaladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör