Hackerlar, iPhone Kullanıcılarını Whatsapp Yoluyla Kandırabilir

blank
Hesabınızın Askıya Alındığı WhatsApp Güvenlik Açığı Keşfedildi

İçerik: Hackerlar, iPhone Kullanıcılarını Whatsapp Yoluyla Kandırabilir

Hackerlar, iPhone Kullanıcılarını Whatsapp Yoluyla Kandırabilir, WhatsApp, bir kez daha kendini bir gizlilik sırasının ortasında buldu. Yakın tarihli bir rapor, bilgisayar korsanlarının iPhone kullanıcılarından hassas bilgiler toplamak için WhatsApp’ın sahte bir sürümünü yaptıklarını belirtti.

Vice raporuna göre Toronto Üniversitesi’ndeki siber güvenlik araştırma laboratuvarı, Citizen Lab ve Motherboard iPhone’lar için WhatsApp’ın sahte sürümünü keşfetti.

Rapor, WhatsApp’ın sahte sürümünün Cy4Gate adlı bir kuruluş tarafından geliştirildiğini belirtiyor.

Bir web sitesi, iPhone kullanıcılarına, aslında bir mobil uygulama değil, iPhone için bir yapılandırma dosyası olan sahte WhatsApp uygulamasını indirmelerini söylüyordu. Sahte uygulama, kullanıcıların kişisel ve hassas verilerini çıkarmak için özel olarak tasarlandı.

Toronto Üniversitesi Munk Küresel İlişkiler Okulu’nun bir parçası olan Citizen Lab’den bir araştırmacı olan Bill Marczak, Motherboard’a “Hedeflendiğini düşünüyorum, bunu etrafa yaymaya çalıştıklarını sanmıyorum” dedi.

Hassas bilgilerin bu ciddi ihlali WhatsApp tarafından kabul edildi. WhatsApp sözcüsü Motherboard’a verdiği demeçte, “Müşterileri ne olursa olsun casus yazılım şirketlerinin kötüye kullanımına şiddetle karşıyız. WhatsApp’ı başkalarına zarar verecek şekilde değiştirmek hizmet şartlarımızı ihlal eder. Bu tür kötüye kullanımlara karşı mahkeme de dahil olmak üzere önlem aldık ve almaya devam edeceğiz” dedi.

“Sohbetleri güvende tutmaya yardımcı olmak için, kullanıcıların telefonlarının platformu için uygulama mağazasından WhatsApp’ı indirmelerini öneriyoruz. Ayrıca, kişileri yetkili bir kaynaktan WhatsApp’ı indirmeye teşvik etmek için tespit ettiğimiz değiştirilmiş WhatsApp istemcilerini kullanan kişileri geçici olarak yasaklayabiliriz,” WhatsApp sözcüsü eklendi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Hackerlar, iPhone Kullanıcılarını Whatsapp Yoluyla Kandırabilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Elon Musk Kripto Paraya Yatırım Yaparken Dikkat Ettiğini Söyledi

Elon Musk Kripto Paraya Yatırım Yaparken Dikkat Ettiğini Söyledi: Dogecoin kripto para biriminin en son …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör