Hyperloop Yüksek Hızlı Tren, 1300 KM Hız Yapıyor

blank
Hyperloop Yüksek Hızlı Tren, 1300 KM Hız Yapıyor

İçerik: Hyperloop Yüksek Hızlı Tren, 1300 KM Hız Yapıyor

Hyperloop Yüksek Hızlı Metro Tren hızı 1300 km’ye varan hızlar yapıyor: 30 dakikada 643 km gidebilen süper yüksek hızlı metro tren, ABD’de Sanfransisco ile Los Angeles arasında kullanılacak. Hyperloop’un bu çılgın projesi, ulaşımda olduğu kadar teknolojide de bir atılım gibi görünüyor. .

30 dakikada 643 km’lik yolu kaplayabilen süper yüksek hızlı tüp tren, ABD’de Sanfransisco ile Los Angeles arasında kullanılacak. Hyperloop’un bu çılgın projesi, ulaşımda olduğu kadar teknolojide de bir atılım gibi görünüyor. Hyperloop, Tesla, SpaceX ve PayPal’ın kurucularından Musk, yaklaşık 1300km / s hıza ulaşan yüksek hızlı bir tüp tren projesidir.

İlk etapta San Francisco ile Los Angeles arasında kurulacağı belirtilen proje, bu iki şehir arasındaki 643 km’lik yolu 30 dakikada katedebiliyor. Basınçlı vakumlu çelik borularda kapsüllerin yüksek hızda hareket etmesi prensibiyle çalışan Hyperloop için kompresör ve manyetik kuvvet yardımıyla çeşitli adımlar atılmıştır.

ZAMANINDA 1300 KM / S HIZ
Yaklaşık iki yıl önce, Elon Musk’ın hayalindeki proje çalışması, şimdi mühendisler tarafından kurulan HyperloopTransportation Technologies (HTT) tarafından ve Nasa ve Boeing gibi şirketlerden 100 şirket tarafından yürütülüyor. CEO Dirk Ahlborn liderliğindeki HTT, Los Angeles ve San Francisco arasında hızlı seyahat sağlayacak olan Hyperloop projesi aracılığıyla 1300’ü piyasaya sürmeyi vaat ediyor. Formasyon ilk adımı attı: QuayValley, Hyperloop için 10 km uzunluğunda bir test parkuru yapımı için anlaşmalar yaptı.

İnşaatın önümüzdeki yıl başlaması planlanıyor. Deneme yolunun inşası, projenin gerçek hayatta ne kadar başarılı olacağını gösterecektir. Burada denenen trenler 8 km / s hıza ulaşamayacak; ancak, Hyperloop’un çalışma prensibi açıkça ortaya çıkacaktır. Herhangi bir sorun olması durumunda projenin pürüzlülüğü gerçek zamanlı olarak çözülebilir. Musk ayrıca benzer bir yolun Teksas’ta yapılacağını belirtiyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Hyperloop Yüksek Hızlı Tren, 1300 KM Hız Yapıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör