Kirpi II Zırhlı Araç Teslimatı Devam Ediyor

blank
Kirpi II Zırhlı Araç Teslimatı Devam Ediyor

İçerik: Kirpi II Zırhlı Araç Teslimatı Devam Ediyor

BMC’nin geliştirdiği Kirpi II TTZA’ların TSK’ya teslimatları devam ediyor

Türkiye Savunma Sanayii Başkanlığı’nın sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Kirpi II’nin teslimatlarının devam ettiği belirtildi. Yapılan açıklamada,

“HEDGEHOG-II Mayın Korumalı Araçlar Türk Silahlı Kuvvetlerine teslim edilmeye devam ediyor.

  • Mayınlara ve Balistik Tehditlere Karşı Yüksek Koruma
  • Çeşitli Görev Ekipmanları Entegre Sistem
  • 13 Donanımlı Personele Kadar Taşıma Kapasitesi
  • “Yüksek Manevra Kabiliyeti” ifadeleri verildi.

Taktik Tekerlekli Araçlar-2 (TTA-2) Projesi Proje kapsamında terörle etkin bir şekilde mücadele etmek, personeli emniyetli ve hızlı bir şekilde taşımak, etkin ve sürekli muharebe ve muharebe hizmeti sağlamak için İç Komutalı Silah Sistemi özelliğine sahiptir. manevra unsurlarına destek. 230+ adet BMC Hedgehog II teslimatı tamamlandı. TTA-2 Projesi 329 kapsamında Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı 200 için 1 araç temin edilmesi planlanmaktadır.

TTZA’lar için Kirpi II Birlik İzleme Sistemi (BTS-2)
ASELSAN ile BMC arasında imzalanan sözleşme kapsamında TSK envanterindeki Kirpi II TTZA’lara BTS-2 entegrasyonu gerçekleştirildi. İmzalanan ek Union Tracking System tedarik sözleşmesi ile Kirpi II TTZA’lar BTS-2 ile entegre edilecek.

Asker Takip Sistemi (BTS-2), entegre olduğu araçların konum bilgilerini, aracın haberleşme altyapıları üzerinden operasyon merkezine periyodik olarak aktaran, dostça bir birim takip sistemidir.

Kirpi II TTZA
Mayın korumalı araç sınıfında üstün koruma seviyesi ile efsane haline gelen Kirpi’nin yeni versiyonu, bağımsız süspansiyon sistemine sahip. Yüksek koruma özelliklerine ek olarak geliştirilen Kirpi 4 × 4, hem yol tutuşunda hem de yolcu konforunda sınıfının öncüsü olmaya devam ediyor.

Bağımsız Süspansiyon 4 × 4 Kirpi, monokok tip zırhlı kabin ve özel zırhlı camlar, şok emici koltuklar, silah istasyonu ve acil çıkış kapağı özellikleri; Özel entegre görev odaklı donanımı (KBRN koruma sistemi, atış hedefi tespit sistemi, otomatik yangın söndürme sistemi, interkom sistemi, karıştırma köreltme sistemi vb.) Ve özel tasarlanmış patlayıcı keşif ve imha robot kolu versiyonu ile öne çıkıyor. .

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Kirpi II Zırhlı Araç Teslimatı Devam Ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Ukrayna, Tanklarını ASELSAN Telsizleri ile Modernize Etti

Ukrayna, Tanklarını ASELSAN Telsizleri ile Modernize Etti: Lviv Zırhlı Fabrikası, modernize edilmiş T-64 ve T-72 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör