Steam ve Sony PS5 Resmen Çin’e Geliyor

blank
Steam ve Sony PS5 Resmen Çin'e Geliyor

İçerik: Steam ve Sony PS5 Resmen Çin’e Geliyor

Steam ve Sony PS5 Resmen Çin’e Geliyor. Steam’in uluslararası versiyonu yıllardır Çin’de bulunmasına rağmen, popüler PC oyun platformunun resmi bir Çin sürümü şimdi (analist Daniel Ahmad aracılığıyla) piyasaya sürüldü. Çinli oyuncuların kutlama yapmak için daha fazla sebebe ihtiyacı varsa Sony, PlayStation 5’in yakında ülkeye geleceğini de duyurdu.

Steam’in Çin versiyonu şu anda sadece yaklaşık 40 oyun içeriyor ve yakında 10 ya da daha fazla başlık listelenecek. Bu listeye, elbette, Valve’ın kendi e-spor başlıkları Counter-Strike: Global Offensive ve Dota 2. dahildir. Hizmet uzun bir süredir geliyor – Valve, Çinli oyunculara rağmen 2018’de Çin’e geri getireceğini duyurdu. Steam’in global istemcisiyle hizmete erişebildi.

Bununla birlikte, küresel sürüm, resmi olarak onaylanmamış oyunlar içerdiğinden, her zaman hükümet tarafından herhangi bir zamanda kapatılma riski taşıyordu. Eurogamer ile yapılan bir röportaja göre, Valve’in resmi Çinli müşterisi yalnızca resmi onay sürecinden geçmiş oyunları içerecek, ancak şirket küresel versiyonun resmi versiyonun yanında hala mevcut olmasını bekliyor.

Konsolları tercih eden Çinli oyuncular için Sony, PlayStation 5’i Q2 2021’de piyasaya sürmeyi planlıyor – ancak lansmanın dünyanın geri kalanında görülen hisse senedi sorunlarından etkilenip etkilenmeyeceği henüz belli değil. Şimdiye kadar, 2000’den 2015’e kadar yasaklandığı için ülkede resmi olarak piyasaya sürülen sadece birkaç modern konsol var. PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch’in tümü Çince sürümlere sahip, ancak PS5 belki de Microsoft, Xbox Series X ve S konsollarını ülkeye getirme planlarını henüz açıklamadığı için resmi olarak ilk yeni nesil konsol gelecek.

Hem Steam hem de Sony için, ürünlerini satın alabilecek bir milyardan fazla müşteriye sahip olmak çok önemli. Bununla birlikte, Çin merkezli bazı geliştiriciler daha az hevesli ve Çin hükümetinin resmi bir sürüm mevcut olduğu için Steam’in küresel sürümünü artık engelleyebileceği endişelerini artırıyor. Bu açıkça oyuncular için daha az erişime yol açacak ve Çinli geliştiricilerin oyunlarını dünyayla paylaşmalarını zorlaştıracak.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Steam ve Sony PS5 Resmen Çin’e Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de: Sıklıkla unutulan Final Fantasy VIII, ilk çıkışından sadece …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör