Suzuki GSX-R 1300 Hayabusa; Efsanenin Üçüncü Nesli!

blank
Suzuki GSX-R 1300 Hayabusa; Efsanenin Üçüncü Nesli!

İçerik: Suzuki GSX-R 1300 Hayabusa; Efsanenin Üçüncü Nesli!

Suzuki GSX-R 1300 Hayabusa; Efsanenin Üçüncü Nesli!:

Motosiklet dünyasının önde gelen markalarından Suzuki, en üst düzey spor motosiklet kategorisinin yaratıcısı olan efsanevi model GSX-R 1300 Hayabusa’nın üçüncü neslini tanıttı.

1999 yılında ilk üretiminden bu yana motosiklet dünyasında hız, güç ve performans dengelerini değiştiren ve “dünyanın en hızlı seri üretim motosikleti” unvanını kazanan Hayabusa, üçüncü nesli ile bir kez daha beğeniliyor. Günümüz dünyasının modern ihtiyaçlarını karşılayan ekipmanları ile motosiklet tutkunlarının yeni gözdesi olmaya en büyük aday olan yeni GSX-R 1300 Hayabusa; Çevre dostu yüksek performanslı motoru ve egzoz sistemi, keskin görünümü, güçlü şasisi ve son teknoloji güvenli sürüş özellikleri ile motosiklet dünyasında oyunun kurallarını yeniden yazıyor. 1340 cc motoruyla performansı ve aerodinamik yapısı ile en ideal yol tutuşunu vaat eden Hayabusa, Suzuki Smart Drive System (SIRS) ile motosiklet sürücülerinin sürüş deneyiminin gelişimine de katkı sağlıyor. Yeni nesil Suzuki Hayabusa, 0-100 km / s hızlanmasını sadece 3,2 saniyede tamamlıyor. Doğan Trend Otomotiv güvencesiyle Nisan ayında sınırlı stoklarla ülkemizde satışa sunulacak olan yeni nesil Suzuki Hayabusa, 299 bin TL satış fiyatı ile dikkat çekiyor.

Suzuki, gücü, hızı ve performansıyla kısa sürede efsane haline gelen GSX-R 1300 Hayabusa modelinin üçüncü neslini tanıttı. İlk olarak 1999 yılında tanıtılan, dünyanın en hızlı seri üretim motosikleti unvanını alan ve bugüne kadar 189.100’ün üzerinde satış yapan Hayabusa, olağanüstü performansını üçüncü nesli ile motosiklet tutkunlarıyla buluşturuyor. Suzuki mühendisleri tarafından pek çok iyileştirme ile geliştirilen yeni Hayabusa, çevreye duyarlı motoru ve performans yapısı ile kullanıcılarını geleceğe taşıyor. Güçlü ve agresif hatlarını daha kontrollü ve daha konforlu bir sürüşle birleştiren üçüncü nesil Hayabusa, kullanıcıların mükemmel deneyimler yaşamaları için en gelişmiş teknolojileri de bünyesinde barındırıyor. Doğan Trend Otomotiv güvencesiyle Nisan ayında sınırlı stoklarla ülkemizde satışa sunulacak olan yeni nesil Suzuki Hayabusa, 299 bin TL satış fiyatı ile dikkat çekiyor.

Üçüncü nesil daha keskin, daha agresif
Yeni GSX-R 1300 Hayabusa, 22 yıl önce dünyaya tanıtılan ilk nesilden bu yana yaptığı iyileştirmelerle olduğu gibi keskin hatlarıyla diğer tüm motosikletlerden ayrılıyor. Alçak, uzun ve geniş duruşuyla güç ve performansa vurgu yapan yeni Hayabusa, adının Türkçe karşılığı olan alaca şahin ile daha çok özdeşleşiyor. Motosikletin efsanevi rüzgarı bölen silüeti, en modern ve en aerodinamik tasarıma sahip üçüncü nesil ile hayranlarıyla buluşuyor. Öne eğimli yapısı, yüksek kuyruğu, yeni arka aydınlatma grubu, dikey konumlandırılmış Multi-LED farları, yukarı eğimli egzoz borusu ve susturucusu Hayabusa’yı daha keskin ve agresif bir görünüm haline getiriyor.

Çıkıntıları ve entegre sinyalleri olmayan büyük SRAD (Suzuki Ram Air Direct) hava girişlerinin dış kenarlarını çevreleyen park lambaları, Suzuki motosikletlerinde Hayabusa ile bir ilki temsil ediyor. Açılı çizgilere sahip yeni aynalar ve yeni 7 kollu tekerlek tasarımı, modern ve lüks bir görünümü destekliyor. Yeni Hayabusa’da 2 farklı seçenekle sunulan 3 tonlu gövde rengi aerodinamiği vurgularken, yan gövde kaplamalarındaki V şeklindeki krom süslemeler ise güç ve hız kavramlarını vurguluyor. Görünüşte bu karmaşıklık hissi, İngilizce ve Japonca logolar tarafından da desteklenmektedir.

Efsanevi motor, dengeli güç
Hayabusa; 1999’daki lansmanından bu yana üçüncü nesli ile 6.000 d / d’ye kadar motor hızlarında sürücüsüne diğer spor motosikletlerden daha fazla beygir gücü ve tork sunmaya devam ediyor. Modelin efsanevi yüksek performanslı 1.340 cc, sıvı soğutmalı, sıralı dört silindirli motoru, 150 Nm torkuyla yüksek verimlilik ve dayanıklılık sunuyor. Özel tasarlanmış yeni egzoz sistemi destekli 6 vitesli şanzıman; Düşük ve orta devirlerde daha yumuşak tork ile yüksek güç üretimi sağlar. Bu, günlük kullanımda tatmin edici bir sürüş sağlar. Euro 5 emisyon normlarını da karşılayan motor yapısının bu özelliklerinin bir sonucu olarak; daha kontrollü, daha hızlı ve daha stabil bir sürüş kullanıcılarla buluşuyor. Üçüncü nesil Hayabusa, 299 HP motorundan aldığı güçle 190 km / s azami hıza ulaşabiliyor.

Öncü aerodinamik bileşenler
Yeni Hayabusa, kullanıcıyı yormayan, yüksek hızlarda kontrollü ve güvenli sürüş ve düşük hızlarda çevik sürüş sağlayan şasi yapısına sahiptir. Ön-arka ağırlık dağılımı bile motosiklet sürüş dinamiklerinin ve üstün yol tutuş özelliklerinin temelini oluşturur. Hafif ve güçlü çift direkli alüminyum alaşımlı çerçeve, güvenilirliği artırır

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Suzuki GSX-R 1300 Hayabusa; Efsanenin Üçüncü Nesli!

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Çip Sıkıntısı Arabaları Daha Pahalı Hale Getiriyor

Çip Sıkıntısı Arabaları Daha Pahalı Hale Getiriyor: Küresel yarı iletken kıtlığı sayesinde yeni arabalar daha …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör