Call of Duty League, İkinci Sezonunda Çok Farklı Görünecek

blank
Call of Duty League, İkinci Sezonunda Çok Farklı Görünecek

İçerik: Call of Duty League, İkinci Sezonunda Çok Farklı Görünecek

Call of Duty League, İkinci Sezonunda Çok Farklı Görünecek. CDL, e-sporları şehir merkezli ekiplerle birleştirmek için iddialı bir vizyonla başladı ve her şey Minneapolis Cephanelik’teki canlı bir etkinlikle başladı. Kısa bir süre sonra bu vizyon değişmeye zorlandı.

Dünyadaki çoğu oyun liginde olduğu gibi, CDL de kişisel etkinliklerden kaçınarak çevrimiçi bir formata geçmek zorunda kaldı. Belki de şaşırtıcı bir şekilde, sezon hala başarılıydı; Lig, geçen yıl Dallas ile Atlanta arasında oynanan finallerin 330.000 izleyici ile şimdiye kadar en çok izlenen Call of Duty maçı olduğunu söylüyor. (Kazanan takım gerçek bir taht bile kazandı.)

CDL komiseri Johanna Faries’e göre, lig geçen yıl uzaktan bir yarışma yürütme deneyiminden öğrenebildi ve bugün başlayan 2. sezon için bazı önemli değişiklikler yaptı. “Sezonla yapısal olarak yaptığımız o kadar çok şey var ki, aynı zamanda stratejik olarak topluluğumuzu nasıl kutladığımız ve birinci sınıf deneyimler sunduğumuzla, geçen yıla göre daha fazla gelişme olacağını düşünüyorum,”

Sezon 2 için değişikliklerin listesi büyük. Lig, yıl boyunca beş “büyük” turnuvaya odaklanan yeni bir yapı benimsiyor ve 4’e 4 rekabete kaydı, yani her takım bir başlangıç ​​oyuncusunu kadrodan düşürmek zorunda kaldı. Oyunlar bu yıl PC’de de oynanacak ve rekabetçi COD’nin daha benzersiz yönlerinden birinde, oyunun kendisi geçen yılın Black Ops Soğuk Savaşına geçecek. Takımların kendi formalarını tasarlamaları gibi diğer değişiklikler kapsam açısından biraz daha küçük. Hatta yeni bir ekip var: Optic Gaming, LA’den Chicago’ya taşındı ve yeni Los Angeles Hırsızları için bir yer açtı.

Faries, oyuncuların ve takımların tüm bu kararlara, özellikle de kadro değişiklikleri gibi onları en doğrudan etkileyen kararlara dahil olduğunu söylüyor. “Oyuncular ve takımlar bu sürece fazlasıyla dahil oldular” diyor 4’e 4’e geçiş için. “Oldukça titiz bir geri bildirim alma eğilimindeyiz. Siloda veya boşlukta karar vermeyi sevmiyoruz. Ve sonucun iyi karşılanmasını seviyorum, ancak sürecin ne kadar işbirlikçi olduğu düşünüldüğünde sonucun bu olacağı hissine kapıldık. “

Bu arada yapısal değişiklikler, normal sezon boyunca hala çok sayıda büyük anın olmasını sağlamak ve aynı zamanda her bir maçı önemli hissettirmek için uygulamaya kondu. Faries, “Neredeyse her ay normal sezonda büyük bir turnuvayı kazanmak için yeni bir koşunun olacağı bu sahne temelli oyun kavramını seviyoruz,” diye açıklıyor. “Bununla birlikte, bunun da iyi yanı, her maçın önemli olacağıdır.” Takımlar her maçtan puan kazanacak ve ilk sekiz kulüp sezon sonunda playofflara çıkacak. “Her şey artıyor,” diyor.

2021 sezonu da uygun bir zamanda başlıyor. Call of Duty, tartışmasız hiç olmadığı kadar popüler. Black Ops Cold War, 2020’nin en çok satan oyunlarından biri olmakla kalmadı, aynı zamanda Call of Duty Mobile ve battle royale Warzone aracılığıyla yeni kitlelere ulaştı. CDL’nin bundan nasıl yararlanmayı planladığı belli değil, ancak Faries bu maçlar aracılığıyla lige yeni taraftarlar getirmek için “böyle bir fırsat” olduğunu kabul ediyor.

Tabii ki, diğer büyük soru, ligin yüz yüze etkinliklere ne zaman döneceği. Faries, dünyanın dört bir yanındaki şehirlerde yerleşik takımların kendi sahalarında maç oynamasının CDL için hala nihai vizyon olduğunu söylüyor. Hepimiz bunu istiyoruz, dedi. “Güvenli olduğu zaman, bunu yapmaktan sorumlu olacağız.” Dolayısıyla, 2021 sezonu çevrimiçi olarak başlayacak olsa da, ligin geleceği hem COD’nin küresel popülaritesine hem de dünyanın dört bir yanındaki büyük şehirlere dokunmaya bağlı. “Birlikte çalışan ikisi, gerçekten de CDL vizyonunun gücünün geldiği yerdir.”

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Call of Duty League, İkinci Sezonunda Çok Farklı Görünecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de: Sıklıkla unutulan Final Fantasy VIII, ilk çıkışından sadece …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör