Instagram, DM’lerde Nefret Söylemine Yaptırım Uygulayacak

blank
Facebook, WhatsApp ve Instagram Tüm Dünyada Çöktü Instagram'ın nefret söylemi politikası, insanlara ırk veya din gibi korunan özelliklerin yanı sıra siyah yüz ve Yahudi karşıtı kinayeleri tasvir eden içerik gibi "daha üstü kapalı nefret söylemi biçimleri" temelinde saldırıları yasaklıyor. Instagram, nefret söylemi vakalarına yardımcı olmak için gerektiğinde kolluk kuvvetleriyle de işbirliği yaptığını söylüyor.

İçerik: Instagram, DM’lerde Nefret Söylemine Yaptırım Uygulayacak

Instagram, DM’lerde Nefret Söylemine Yaptırım Uygulayacak, ve yeni kararlar doğrultusunda doğrudan mesajlarda nefret söylemi konusundaki duruşunu sertleştiriyor. Şirket bugün, defalarca nefret dolu mesajlar gönderen kişilerin hesaplarını devre dışı bırakmaya başlayacağını duyurdu. İlk defa suç işleyenler tanımlanamayan bir süre boyunca mesaj gönderemeyecek, ancak tekrar nefret dolu mesajlar gönderirlerse hesapları devre dışı bırakılacak.

Bir Instagram blog gönderisinde, “Mesajlaşma kısıtlamalarımızı aşmak için oluşturulan yeni hesapları da devre dışı bırakacağız ve yalnızca kötüye kullanım amaçlı mesajlar göndermek için oluşturulmuş bulduğumuz hesapları devre dışı bırakmaya devam edeceğiz” dedi.

Instagram’ın nefret söylemi politikası, insanlara ırk veya din gibi korunan özelliklerin yanı sıra siyah yüz ve Yahudi karşıtı kinayeleri tasvir eden içerik gibi “daha üstü kapalı nefret söylemi biçimleri” temelinde saldırıları yasaklıyor. Instagram, nefret söylemi vakalarına yardımcı olmak için gerektiğinde kolluk kuvvetleriyle de işbirliği yaptığını söylüyor.

Nefret söylemi süreçlerine yönelik bu güncelleme, İngiltere’deki futbol yıldızlarının bir maç kaybettikten sonra Instagram’da ırkçı tacizle hedef alındığı bir durumdan kaynaklanıyor. Aynı zamanda İngiltere Futbol Federasyonu’nun da başkanı olan Prens William, geçen ay yaptığı bir açıklamada “ister sahada, ister tribünlerde veya sosyal medyada olsun ırkçı taciz alçakça bir şey ve şimdi sona ermesi gerekiyor” dedi. Dört futbol kulübü de tacize karşı bir bildiri yayınladı ve Büyük Manchester belediye başkanı sosyal ağları bunu engellemeye yardımcı olmaya zorladı. Bu prosedür güncellemesi, insanları korkunç bir mesaj göndermekten caydırabilir, ancak aynı zamanda yalnızca Instagram, açılırken hesapları hızlı bir şekilde devre dışı bırakmaya devam ederse işe yarayacaktır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Instagram, DM’lerde Nefret Söylemine Yaptırım Uygulayacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Elon Musk Kripto Paraya Yatırım Yaparken Dikkat Ettiğini Söyledi

Elon Musk Kripto Paraya Yatırım Yaparken Dikkat Ettiğini Söyledi: Dogecoin kripto para biriminin en son …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör