SpaceX, Starlink Uydu İnternet Ön Siparişlerine Başlıyor

blank
SpaceX, Starlink Uydu İnternet Ön Siparişlerine Başlıyor

İçerik: SpaceX, Starlink Uydu İnternet Ön Siparişlerine Başlıyor

SpaceX, Starlink Uydu İnternet Ön Siparişlerine Başlıyor. Önceden uydu internet hizmetine kaydolma şansı için ilginizi kaydedebilirken, bilgilerinizi girmeniz şimdi size 99 $ ‘lık bir para yatırma olanağı sağlar. Daha sonra, bulunduğunuz yere bağlı olarak 2021 veya 2022 için bir hedef kapsama tarihi ve kredi kartıyla ödeme yapabileceksiniz (burada Bitcoin yok, korkarız).

Ek ücretlere, bir Wi-Fi yönlendirici ve çanak dahil olmak üzere Starlink Kit için 499 ABD doları ve nakliye ve vergi için ekstralar dahildir. Küçük baskı, ön siparişlerin tamamen iade edilebilir olduğunu ve yerine getirilmesinin altı aya kadar sürebileceğini belirtiyor ve “depozito yatırmak hizmeti garanti etmez.”

SpaceX FCC dosyalarına göre, Starlink’in herkese açık beta testi geçen yılın sonlarında ABD, Kanada ve İngiltere’deki insanlar için başladı ve 10.000’den fazla müşteri bu hizmeti zaten üç ay içinde kullanıyordu. Şirketin uygun bir telekomünikasyon taşıyıcısı olarak tanımlanmasını isteyen aynı belge, SpaceX’in yörüngede 1.000’den fazla uyduya sahip olduğunu da ortaya koydu. Amaç, geniş bant interneti, yer altyapısı eksikliği nedeniyle makul hızlar elde etmenin zor olabileceği ulaşılması zor yerlere gönderebilen küçük uydulardan oluşan bir ağ oluşturmaktır.

SpaceX şefi Elon Musk, maliyetli projenin bir halka arz yoluyla kendi varlığına dönüştürülebileceğini vurguladı. Musk’ın Tesla’sının halka açık bir şirket olarak yüksek değerlemesi göz önüne alındığında, piyasa dalgalanması uydu firmasına operasyonlarını daha iyi finanse etme yeteneği verebilir. Ancak önce, Starlink’in takımyıldızını bir araya getirme gibi zorlu görevi tamamlaması gerekiyor, bu da bir halka arzın hala bir çıkış yolu olabileceği anlamına geliyor.

Musk, yakın tarihli bir tweet’te “SpaceX’in, Starlink’i finansal olarak uygulanabilir kılmak için önümüzdeki yıl içinde derin bir negatif nakit akışı uçurumundan geçmesi gerekiyor” dedi. “Tarihteki her yeni uydu takımyıldızı iflas etti. İlk olmayan olmayı umuyoruz. “

Ayrı bir tweet ile devam etti: “Nakit akışını makul ölçüde iyi tahmin edebildiğimizde, Starlink halka arz edecek.”

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: SpaceX, Starlink Uydu İnternet Ön Siparişlerine Başlıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör