Toyota, Aurora’nın Yardımıyla Sürücüsüz Taksiler Tasarlıyor

blank
Toyota, Aurora'nın Yardımıyla Sürücüsüz Taksiler Tasarlıyor

İçerik: Toyota, Aurora’nın Yardımıyla Sürücüsüz Taksiler Tasarlıyor

Toyota, Aurora’nın Yardımıyla Sürücüsüz Taksiler Tasarlıyor.

Uber’in otonom araç birimini (ve şirketten 400 milyon dolarlık bir yatırım) satın aldıktan yalnızca iki ay sonra, otonom araç girişimi Aurora, dünyanın en büyük otomobil üreticisiyle ortaklık kuruyor. Salı günü şirket, Toyota ve Japon otomobil parçaları tedarikçisi Denso (The Verge aracılığıyla) ile, Aurora’nın Driver teknolojisine sahip araçları geliştirmek ve test etmek için üç firmanın birlikte çalışacağını görecek bir ortaklık duyurdu. Donanımı ve yazılımı, tam ölçekli bir robotaxai hizmeti içinde konuşlandırmadan önce ilk olarak bir Toyota Sienna minivan filosuna entegre edecekler.

Şirket, “2021’in sonunda, bu Siennaların ilk filosunu geliştirme alanlarımıza yakın bir yerde tasarlamayı, inşa etmeyi ve test etmeye başlamayı umuyoruz” dedi. “Bu araçların seri üretimi, lansmanı ve Toyota ile birlikte önümüzdeki birkaç yıl içinde Uber’ler de dahil olmak üzere araç selamlama ağlarında desteklenmesi için zemin hazırlamak üzere şirketlerimizi bir araya getiriyor.”

Bugünkü duyuru, şirketin kendi otonom araç teknolojilerini geliştirmek için sarf ettiği tüm çabalar için henüz gösterecek çok şeyi olmadığı için Toyota için önemli bir duyuru. Tokyo’daki 2020 Olimpiyat Oyunlarında otomobil üreticisi, diğer sürücüsüz araç projelerinin yanı sıra insanların Seviye-4 “Şoför” teknolojisiyle donatılmış arabalara binmesine izin vereceğini söyledi. Koronavirüs salgını sayesinde bu gösteriler beklemek zorunda kaldı. Ayrıca Toyota’nın 2019’da Chauffeur ile birlikte duyurduğu sürücü destek sistemi “Guardian” ı bir üretim araca entegre ettiğini henüz görmedik. O zamanlar, bu Toyota’nın yakında ve bundan yararlanmak isteyen herhangi bir otomobil üreticisine sunacağını söylediği bir şeydi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Toyota, Aurora’nın Yardımıyla Sürücüsüz Taksiler Tasarlıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Çip Sıkıntısı Arabaları Daha Pahalı Hale Getiriyor

Çip Sıkıntısı Arabaları Daha Pahalı Hale Getiriyor: Küresel yarı iletken kıtlığı sayesinde yeni arabalar daha …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör