Toyota, Bu Yıl ABD’de Üç Elektrikli Araç Piyasaya Sürüyor

blank
Toyota, Bu Yıl ABD'de Üç Elektrikli Araç Piyasaya Sürüyor

İçerik: Toyota, Bu Yıl ABD’de Üç Elektrikli Araç Piyasaya Sürüyor

Toyota, bu yıl ABD’de araçlarının üç elektrikli versiyonunu piyasaya sürdüğünü açıkladı. Otomobil üreticisi, piyasaya sürdüğü araçların modellerini isimlendirmezken, ikisinin tamamen elektrikli, diğerinin ise plug-in hibrit olduğunu söyledi. 2025 yılına kadar tüm yeni araç satışlarının yüzde 40’ının elektrikli modellerden oluşması şirketin hedeflerinden birine doğru bir adımdır. Otomobil üreticisi ayrıca elektrikli Toyota ve Lexus (lüks markası) modellerini dünya çapında satmayı hedefliyor. aynı yıl içinde.

Aralık ayında şirket, bu yıl Avrupa pazarında piyasaya çıkan tamamen elektrikli yeni bir elektrikli otomobilin tanıtımını yaptı. Yaklaşık bir RAV4 veya bir Forester boyutundadır ve elektrikli araçları için modüler mimari olarak hizmet verecek olan yakında çıkacak olan e-TNGA platformunu temel almaktadır. Toyota, aynı aracın üçünden biri olup olmadığını söylemedi, ancak doğru fotoğraftaki modelin geçen yıl piyasaya sürdüğü RAV4 Prime plug-in hibridine benzediğini belirtmekte fayda var.

Toyota, yaptığı açıklamada tam elektrikli ve plug-in hibrit bir araç arasındaki çevresel etkiyi değerlendiren dahili bir araştırmanın bazı sonuçlarını da paylaştı. Şirket, elektrik üretiminin yarattığı kirleticileri hesaba kattığınızda, şu anda mevcut tam elektrikli ve fişli modellerin sera gazı emisyonlarının aşağı yukarı aynı olduğunu buldu. Ayrıca, eklentilerin üretimi, tipik olarak daha küçük pillere sahip oldukları için daha az sera gazı üretebilir.

Şirket, “Kilit nokta, BEV ve PHEV’in benzer çevresel faydalar sağlayabilmesidir” diye yazdı. Toyota, birden fazla araç elektrifikasyonu biçimine sahip çeşitlendirilmiş bir ürün portföyüne sahip olarak, tüketicilerin sera gazı azaltımına toplam katkıyı en üst düzeye çıkarırken, kullanım ihtiyaçlarına ve maliyet profiline en uygun modeli seçmelerine izin verebilir. “

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Toyota, Bu Yıl ABD’de Üç Elektrikli Araç Piyasaya Sürüyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör