Twitter CEO’su Jack Dorsey, Gelecek İçin Vizyonunu Açıkladı

blank
Twitter CEO'su Jack Dorsey, Gelecek İçin Vizyonunu Açıkladı

İçerik: Twitter CEO’su Jack Dorsey, Gelecek İçin Vizyonunu Açıkladı

Twitter CEO’su Jack Dorsey, Gelecek İçin Vizyonunu Açıkladı:

Twitter CEO’su Jack Dorsey Çarşamba günü yaptığı açıklamada, kısa mesaj hizmetinin zaman içinde daha az merkezi hale geleceğini, sosyal medya kullanıcılarına verileri ve gördükleri içerik türü üzerinde daha fazla kontrol sağlayacak bir gelişme olacağını öngördüğünü söyledi.

Sözler, Dorsey’in sosyal medyanın geleceği hakkında yaptığı önceki yorumlara dayanıyor. 2019’da Twitter, sitenin çevrimiçi suistimal ve yanlış bilgilendirme ile daha iyi mücadele etmesine yardımcı olabilecek “sosyal medya için açık ve merkezi olmayan bir standart” oluşturmaya odaklanan Bluesky projesi üzerinde çalıştığını söyledi. Sosyal ağ ayrıca, kullanıcıların yanıltıcı tweetleri görmelerine ve bilgilerin neden yanlış olduğunu düşündüklerini tartmalarına olanak tanıyan Birdwatch adlı bir forumu test etmeye başladı.

Çarşamba günü Goldman Sachs’ın sanal Teknoloji ve İnternet Konferansı’nda Dorsey, “Pazarın hareket ettiği ve insanların nereye hareket ettiği konusunda bir adım önde olmak istiyoruz,” dedi. “Bu eğilimin gerçekleşeceğine çok inanıyorum.”

40 dakikalık röportajda Dorsey, düzenleme ve Twitter’ın reklam dışındaki geliri keşfetme planları da dahil olmak üzere çeşitli konulardan bahsetti.

İşte bazı önemli noktalar:

Tweet’in ötesine geçme: Dorsey, Twitter’ın “internetin herkese açık konuşma katmanına” eklenmesi için 280 karakterlik tweetlerin ötesine geçmesi gerektiğini söyledi. Şirket, 24 saat içinde kaybolan içeriği paylaşmanıza izin veren bir araç olan “filoları” test ediyor. Ayrıca, Spaces adlı bir sesli sohbet odası özelliğini deniyor ve haber bülteni platformu Revue’u satın aldı. Twitter, konuları ve ilgi alanlarını takip etmeyi kolaylaştırmaya çalışıyor.

Dorsey, Twitter’ın işe alım için de bir yer olabileceğini söyledi ve insanların siteyi birlikte çalışmak istedikleri diğer kişileri bulmak veya ilgi alanlarını paylaşmak için kullandıklarına dikkat çekti. “Size şu anda neler olduğunu gösteren sadece bir şey olarak görülmek istemiyoruz” dedi.

Yönetmelik: ABD milletvekilleri, internet şirketlerini kullanıcılar tarafından yayınlanan içerikten sorumlu olmaktan koruyan 230.Bölüm adı verilen federal yasadaki değişiklikleri izliyorlar. Dorsey, içerik denetimi konusunda daha fazla şeffaflığa ihtiyaç olduğunu söyleyerek büyüyen tartışmaya atıfta bulundu. Ancak 230. Bölümün değiştirilmesinin çevrimiçi incelemeleri, mesaj panolarını ve internetteki diğer içeriği etkileyebileceğini de belirtti. Twitter “düzenleyicilerle aktif tartışmalar içinde” dedi, ancak bazı tekliflerin rekabeti veya “açık İnternet ruhunu” azaltabileceği konusunda uyardı.

İçerik moderasyonu: Twitter’ın yanlış bilgileri etiketleme çabaları ve eski Başkan Donald Trump’ı kalıcı olarak yasaklama çabaları, bazı muhafazakar kullanıcıları yanlış yola saptı ve Parler ve Gab gibi alternatifleri keşfetmek için platformdan kaçmalarına neden oldu. Dorsey, günlük kullanıcı sayısındaki düşüş konusunda çok endişeli görünmüyor. Twitter kullanıcılarının% 80’inin ABD dışında olduğunu ve hizmetin 25 milyondan fazla takipçisi olan 50’den fazla hesabı olduğunu söyledi.

Abonelik: Twitter, reklamcılık dışında gelir elde etmenin yeni yollarını arıyor. Bu, TweetDeck gibi hizmetler için abonelik ücreti almak, tweet planlamak ve birden fazla hesabı yönetmek için bir gösterge tablosu gibi fikirleri içerir. Bloomberg Pazartesi günü bildirdiğine göre Twitter, özel içerik veya reklamsız yayınlar için ücret talep ediyor. Dorsey, şirketin “Twitter’a katkıda bulunan insanlara ekonomik teşvik” üzerine odaklanmak istediğini söyledi. Sosyal ağ bu fikirleri inceliyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitter CEO’su Jack Dorsey, Gelecek İçin Vizyonunu Açıkladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör