Twitter, Trump’ı Gidişinden Sonra Yeni Kullanıcılar Kazanıyor

blank
Twitter, Trump'ı Gidişinden Sonra Yeni Kullanıcılar Kazanıyor

İçerik: Twitter, Trump’ı Gidişinden Sonra Yeni Kullanıcılar Kazanıyor

Twitter, Trump’ı Gidişinden Sonra Yeni Kullanıcılar Kazanıyor. Şirket bugün, 2020’yi günlük 192 milyon kullanıcı ile bitirdiğini ve bu rakamın, Trump’ın platformdan yasaklandığı ay olan Ocak ayında artmaya devam ettiğini söyledi. Twitter, Ocak için belirli bir günlük kullanım rakamı sunmadı, ancak günlük kullanıcı büyümesinin “son dört yılın geçmiş ortalamasının üzerinde” olduğunu söyledi.

Bugün yatırımcılarla yaptığı bir görüşmede Twitter CEO’su Jack Dorsey, aklında hangi hesabı olabileceğini belirtmeden, “Açıkça herhangi bir konu veya hesaptan çok daha büyük bir platformuz,” dedi.

Kullanım ayrıntıları, Twitter’ın 2020 yılının Ekim ayından Aralık ayının sonuna kadar olan 4. Çeyrek kazanç bülteninde verildi. Bu, sürümün normalde Ocak ayındaki bilgilere değinmeyeceği anlamına geliyor, ancak Twitter, “bu olağandışı koşullar göz önüne alındığında çeyrek. ” Yıllar içinde Trump’ın varlığının Twitter kullanımını ne kadar artırdığı net değil, ancak beklenti ABD başkanının düzenli bir kullanıcı olarak olmasının muhtemelen Twitter’ın yararına olacağı yönündeydi.

Trump yasağının hemen bir etkisi olmasa da Twitter, büyümesinin yavaşlayacağı konusunda uyarıyor. Şirket, “2020’deki muazzam büyümemizden sonra” 2021 rakamlarının biraz daha kötü görüneceğini söylüyor. 2021’in ilk üç ayında Twitter, günlük kullanıcı sayısını 2020’de yüzde 24’e düşürerek yıldan yıla yüzde 20 artırmayı bekliyor. Twitter, yılın geri kalanında “düşük çift haneli rakamlarda” büyüme bekliyor ve 2. çeyrek en düşük seviyede. nokta. Twitter, yavaşlamanın geçen yıl kullanımdaki “pandemiye bağlı önemli artıştan” kaynaklandığını söylüyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitter, Trump’ı Gidişinden Sonra Yeni Kullanıcılar Kazanıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör