Volkswagen, Otomobiller İçin Microsoft İle Ortaklık Kuruyor

blank
Volkswagen, Elektrikli Araç Pilleriyle İlgili Projelerini Sundu

İçerik: Volkswagen, Otomobiller İçin Microsoft İle Ortaklık Kuruyor

Volkswagen, Otomobiller İçin Microsoft İle Ortaklık Kuruyor. Halihazırda Microsoft ile bağlantılı araçlar için bulut bilişim üzerinde birkaç yıldır çalıştı, ancak şimdi bunu otonom sürüşe genişletecek. Buradaki fikir, Volkswagen’in Otomatik Sürüş Platformu (ADP) adını verdiği şeyi yaratmak için otonom sistemlerdeki uzmanlığını Microsoft’un Azure bulut bilişimiyle birleştirecek olmasıdır.

Diğer otomobil üreticileri gibi VW’nin de sürüş paylaşımı, mikro mobilite, kısa süreli kiralama ve daha fazlası için dijital mobiliteye dalmak için büyük planları var. Bunun gerçekleşmesi için hem bağlantılı araba hem de otonom sürüş teknolojisi geliştirmesi gerekiyor. Geçen yıldan beri VW, arabaları Car.Software birimi aracılığıyla bağlamak için kendi VW.OS işletim sistemini geliştiriyor. Bununla birlikte, diğer otomobil üreticilerinde olduğu gibi, tam otonom sürüş sistemleri hala çok uzak görünüyor.

Kendi kendine sürüş teknolojisini geliştirmek, büyük miktarda veriyi yönetmeyi gerektirir, bu nedenle Volkswagen hesaplama, yapay zeka ve veri yetenekleri için Microsoft’a güveneceğini söyledi. “[ADP ortaklığı] geliştirme döngülerini aylardan haftalara indirmeye yardımcı olacak” diye yazdı.

Volkswagen, kısa süre önce teknoloji şirketinin özerk, bağlantılı ve hatta bilgi-eğlence sistemleri geliştirmek için yardıma ihtiyaç duyduklarını fark eden diğer otomobil üreticilerinin listesine katıldı. GM ve Cruise ayrıca, ölçeğe göre kendi kendine sürüş teknolojisini geliştirme konusunda bulut yardımı için yakın zamanda Microsoft ile birlikte çalıştı. Bu arada Ford, kısa süre önce gösterge içi sistemlerini 2023 yılına kadar Android Auto’da çalıştırma kararı aldı.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Volkswagen, Otomobiller İçin Microsoft İle Ortaklık Kuruyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör