YouTube Tehlikeli Veya Zararlı Şaka Videolarını Yasaklıyor

blank
YouTube Android Uygulaması 4K HDR Desteği Alıyor

İçerik: YouTube Tehlikeli Veya Zararlı Şaka Videolarını Yasaklıyor

YouTube Tehlikeli Veya Zararlı Şaka Videolarını Yasaklıyor: Tehlikeli veya duygusal açıdan rahatsız edici “şakaları” tasvir eden YouTube klipleri platformda yasaklandı. Hareket, bazen ölüm veya yaralanmayla sonuçlanan sözde “zorluklara” yanıt olarak geliyor. Google’ın sahip olduğu video paylaşım sitesi, bu tür materyallerin “YouTube’da yeri olmadığını” söyledi. Ancak firma, zararlı içerikle ilgili mevcut kurallarını uygulamada başarısız görünüyor.

Bir rapora göre, geçen Nisan ayında materyali kaldırma taahhüdüne rağmen, hayvanlarla cinsel ilişkiyi tasvir eden veya ima eden görüntülerin hala sitede nasıl göründüğünü ayrıntılı olarak açıkladı. Bazı videolar milyonlarca kez görüntülendi. YouTube, “bu istismara yönelik teşviği ortadan kaldırmak için para kazanma politikalarımızı agresif bir şekilde uygulamaya çalıştı” dedi.


Ancak, neyin zararlı olarak kabul edilip edilemeyeceği konusundaki belirsizlik göz önüne alındığında, yeni kurallarını şakalar üzerine uygulamak daha da zor olabilir. Sitenin SSS bölümüne eklenen bir mesajda “YouTube çok sevilen viral zorluklara ve şakalara ev sahipliği yapıyor”.

“Bununla birlikte, komik olanın çizgiyi aşıp aynı zamanda zararlı veya tehlikeli olmamasını sağlamak için her zaman politikalarımız vardı. “Topluluk Kurallarımız, ciddi zarara yol açması muhtemel tehlikeli etkinlikleri teşvik eden içerikleri yasaklıyor ve bugün bunun tehlikeli meydan okumalar ve şakalar için ne anlama geldiğini açıklıyor.” Şu andan itibaren site, “ciddi fiziksel yaralanma tehlikesi olduğu düşünülen şakalar” içeren videolara izin vermeyeceğini söyledi. Bu, gerçek bir tehdit olmasa bile, birinin ciddi tehlike altında olduğunu düşünmek için kandırıldığı şakaları içerir.

Çocuk travması
Site şunları ekledi: “Çocukların şiddetli duygusal sıkıntı yaşamasına neden olan şakalara da izin vermeyiz, bu da çocuğu ömür boyu travma geçirecek kadar kötü bir şey anlamına gelir.” YouTube, neyin travmatik bir deneyim oluşturabileceği konusunda çocuk psikologlarıyla yakın çalıştığını söyledi. Tam bir liste yayınlamadı, ancak bir çocuğun ebeveynlerinin öldüğüne inanması için kandırıldığı senaryolar içerdiğini söyledi.

Yeni kurallar, en iyi ihtimalle ciddi şekilde tavsiye edilmeyen ve en kötüsü de ölümcül olan birkaç şaka ve akrobasi olayına yanıt olarak geliyor. Mayıs ayında, Minnesota’lı kadın Monalisa Perez, 20 yaşındaki erkek arkadaşı Pedro Ruiz’i vurarak altı ay hapis cezasına çarptırıldı. Çift, bir ansiklopedinin Bay Ruiz’i korumayı amaçladığı dublörlerinin videosunun YouTube’da viral olmasını ummuştu. Yine geçen yıl, Amerikan Zehir Kontrol Merkezleri Derneği, insanların çamaşır deterjanı içeren kapsüller yemesine neden olan bir çılgınlığın ardından, deterjan alımından bildirilen hastalık vakalarında bir artış olduğunu bildirdi.

Ürünün üreticisi Procter ve Gamble’ı sosyal medyada bir halkı bilinçlendirme kampanyası başlatmak için Amerikan Futbolu yıldızı Rob Gronkowski’den yardım almaya teşvik etti. Daha yakın zamanlarda, Netflix şovundaki bir sahneden ilham alan bir meydan okuma Birdbox, gözleri bağlıyken araba kullanma gibi aktiviteler gerçekleştirmeyi içeriyordu. Sonuç olarak en az bir kişinin düştüğü biliniyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: YouTube Tehlikeli Veya Zararlı Şaka Videolarını Yasaklıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google Kullanıcıları Yakında İki Adımlı Doğrulamaya Geçiyor

Google Kullanıcıları Yakında İki Adımlı Doğrulamaya Geçiyor: Google, kullanıcıları iki adımlı doğrulamaya (2SV) veya iki …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör