2022 Kış Olimpiyatlarının Meşale Tasarımı Açıklandı

blank
2022 Kış Olimpiyatlarının Meşale Tasarımı Açıklandı

İçerik: 2022 Kış Olimpiyatlarının Meşale Tasarımı Açıklandı

2022 Kış Olimpiyatlarının Meşale Tasarımı Açıklandı: 4 Pekin Kış Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları meşalesinin tasarımı, Şubat 2022 akşamı Ulusal Su Sporları Merkezi’nde “Ice Cube” olarak adlandırılan Pekin Kış Olimpiyatları için yıllık geri sayımın başlangıcında resmi olarak duyuruldu. Meşaleye “Flying” adı verildi.

blank

Pekin Kış Olimpiyatları meşalesinin renkleri gümüş ve kırmızıdır. Bu renkler “buzla ateşin buluşmasını, uçma tutkusunu, buz ve karı aydınlatan ve dünyayı ısıtmayı” tanımlar. Pekin Paralimpik Kış Oyunları meşalesi, parlaklığı ve hayalleri simgeleyen ve Paralimpik “cesaret, kararlılık, cesaretlendirme ve eşitlik” değerlerini yansıtan gümüş ve altın renkleri kullandı. “2022 Pekin Paralimpik Kış Oyunları” yazısı, meşalenin alt çemberine braille ile kazınmıştı.

2022 Pekin Kış Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunlar meşalesinin genel görünümü, 2008 Pekin Olimpiyat Oyunlarının açılış töreni için inşa edilen ana meşale kulesi şeklindedir. Meşale, uğurlu bulut desenleriyle aşağıdan yukarıya uğurlu bulut desenlerinden kağıt kesiği tarzındaki kar tanesi desenlerine geçerek, bir şerit dansı gibi dönüp yükseliyor.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi Yürütme Komisyonu meşalenin tasarımını onayladı. Bu meşalenin tasarımının Olimpiyat Oyunlarının spor, kültür, sanat ve teknolojinin akıllıca bir kombinasyonu olduğunu bir kez daha kanıtladığına inanıyorlar. Hem kültürel miras hem de teknolojik yeniliklerle Çin kültürü ve sanatı, “Çifte Olimpik Şehrin” özelliklerini ve Olimpiyat ruhunu somutlaştırarak mükemmel bir şekilde sergileniyor.

blank

2022 Pekin Kış Olimpiyatları meşalesinin görünümü

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: 2022 Kış Olimpiyatlarının Meşale Tasarımı Açıklandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör