Hackerlar ‘Cyberpunk 2077’nin Kaynak Kodunu Sattılar

blank
Hackerlar 'Cyberpunk 2077'nin Kaynak Kodunu Sattılar

İçerik: Hackerlar ‘Cyberpunk 2077’nin Kaynak Kodunu Sattılar

Hackerlar ‘Cyberpunk 2077’nin Kaynak Kodunu Sattılar: Bu haftaki Cyberpunk 2077 stüdyo CD’si Projekt Red’e yapılan fidye yazılımı saldırısının arkasındaki bilgisayar korsanları, çalınan veriler için bir alıcı bulmuş görünüyor. Bir bilgisayar korsanlığı forumunda bir açık artırma düzenlediler, ancak haber kaynaklarının belirttiği gibi, başka bir yerden bir teklifi kabul ettikleri bildirildikten sonra kapattılar.

Twitter’dan bildirilen bir haberde şöyle söylendi ”CDProjektRed İhalesi KAPALI. # Hackers, # RedEngine ve #CDPR oyun sürümleri için çalınan kaynak kodunu açık artırmaya çıkardı ve daha fazla dağıtım veya satış yapılmaması koşuluyla forumun dışından tatmin edici bir teklif aldığını duyurdu.”

Açık artırma için başlangıç fiyatının 1 milyon dolar olduğu söylendi ve ilgili tarafın 7 milyon dolar yedek veriyi doğrudan satın alma seçeneği vardı. Verileri kimin elde ettiği, bunun için ne kadar ödedikleri veya bu bilgilerle ne yapmayı planladıkları belli değil.

Bilgisayar korsanlarının, The Witcher 3’ün ve diğer oyunların yayınlanmamış bir versiyonu olan Cyberpunk 2077’nin kaynak kodunu ve yasal, insan kaynakları ve finansal belgeleri yakaladıkları iddia edildi. CDPR, bilgisayar korsanlarının verileri halka açıklayabileceği anlamına gelse bile, saldırganlara ödeme yapmayacağını veya onlarla pazarlık yapmayacağını söyledi.

Fidye yazılımı, CDPR’nin ağındaki bazı cihazları kilitlemesine rağmen, stüdyo verileri yedeklerinden geri yüklemeye başlayabildi. Ayrıca, bildiği kadarıyla, oyuncularının ve kullanıcılarının kişisel verilerini içeren sistemlerin etkilenmediğini de söyledi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Hackerlar ‘Cyberpunk 2077’nin Kaynak Kodunu Sattılar

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör