IKEA, İsveç’e Sürdürülebilir Konusunda Yardımcı Olacak

blank
IKEA, İsveç'e Sürdürülebilir Konusunda Yardımcı Olacak

İçerik: IKEA, İsveç’e Sürdürülebilir Konusunda Yardımcı Olacak

IKEA, İsveç’e Sürdürülebilir Konusunda Yardımcı Olacak ve sürdürülebilir kentsel yaşam için çevre dostu evin sınırlarının ötesine geçecek. Yassı paket devi, İsveç’teki Helsingborg belediyesiyle tarım, perakende ve konut alanlarını kapsayan H22 olarak bilinen bir yeşil topluluk projesi için ortaklık yapıyor. 2022 yazında başlayacak 35 günlük bir fuara hazırlık için şehrin içinde ve çevresinde siteler kuruluyor.

Drottninghög banliyösünde IKEA, sakinleri geliştirmeye ve yeni işler ve işler yaratmaya yönelik bir kentsel tarım pazarı kurulmasına yardımcı olacak. Bu yıldan itibaren, “Bahçe” adlı bir tesiste taze mahsuller yetiştirilecek. Ürünler daha sonra “The Kitchen” da yerel yemekler haline gelecek ve bunların tümü “The Market” te satılacak.

Bu arada, liman bölgesindeki terk edilmiş bir depo, ziyaretçilerin keşfetmesi için yeni perakende, üretim ve üretim yöntemlerini barındıracak. IKEA burada, yeni teknolojilerin “bir yaşam alanının biçimini ve işlevini şekillendirdiği” geleceğin evleri için fikirler sergileyecek. Ayrıca çevre dostu üretim yöntemlerini artırma umuduyla tekstil ve baskı tekniklerini de sunacak.

Fuarın farklı yönlerini birbirine bağlayan Fredriksdalsskogen şehir ormanı olacak. IKEA, 1955’ten itibaren yerel bir düz paket şehir planlama projesine selam vererek, sürdürülebilir malzeme ve kendi kendine yeten bir enerji ve su sistemi kullanarak bir açık hava kamp alanı yaratacak. Dünyanın her yerinden öğrenciler, yeni uygun fiyatlı konut ve kamu hizmetleri çözümleri tasarlamak için bölgeye davet edilecekler.

Mobilya üreticisi, projeyi tanıtmaya yardımcı olmak için The Oracle adlı bir podcast dizisi başlatıyor. Bu podcast, yerel sakinlerin şehrin geleceği hakkındaki hikayelerini bir saatlik birkaç bölümde paylaşmalarını sağlayacak.

H22, IKEA’nın daha çevre dostu politikalar benimsemeye yönelik son hamlesine işaret ediyor. Şirket daha önce, 2019’un sonundan önce mağazalarının kullandığı enerjiden daha fazla yenilenebilir enerji üretme hedefiyle başlayarak 2030 yılına kadar iklim pozitif olma sözü vermişti. Ayrıca, atık ve sürdürülebilirlik konusundaki endişeler nedeniyle Ekim 2021’e kadar şarj edilemeyen alkalin pillerin satışını durdurma sözü verdi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: IKEA, İsveç’e Sürdürülebilir Konusunda Yardımcı Olacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Pandemiye Rağmen Hava Kirliliği Artmaya Devam Ediyor

Pandemiye Rağmen Hava Kirliliği Artmaya Devam Ediyor: Yeni verilere göre, küresel olarak insanlar Aralık ayında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör