Kış Lastiğini Yazın Kullanmak Güvenli mi?

blank
Kış Lastiğini Yazın Kullanmak Güvenli mi?

İçerik: Kış Lastiğini Yazın Kullanmak Güvenli mi?

Kış Lastiğini Yazın Kullanmak Güvenli mi? Lastikler, otomobilin en önemli ve hayati parçalarından biridir ve doğru mevsimi seçmek, lastik seçerken de aynı derecede önemlidir. Kış lastiğinin yaz lastiğinden daha pahalı ve kısa ömürlü olduğu algısı olsa da, hiçbir doğruluğu yok. Dört mevsim lastiği modelleri o sezonun şartlarına uygun olarak üretilir ve kullanım ömürleri ortalama 5 yıldır. Fiyatlar bedenlere ve markalara göre farklılık gösterse de birinin diğerinden daha pahalı olduğunu söylemek doğru olmaz. Her marka belirli dönemlerde lastik kampanyaları yapar ve en önemlisi sezon gelmeden lastiği satın almaktır.

Yaz Lastiklerine Ne Zaman İhtiyacınız Var?

Sıcaklığın 7 ° C’nin üzerinde olduğu sıcak mevsimde, tekerleklerinizi yaz lastikleri takmanız gerekir. Özel sırt desenleri ve sırt bileşenleri sayesinde ıslak ve kuru yollarda yüksek seviyede kavrama sağlarlar. Yaz lastikleri ayrıca virajlarda yüksek stabilite ve yaz sıcaklıklarında optimum kilometre performansı sağlar. Bu, sıcak aylarda arabanızı hem kuru hem de ıslak kaygan yollarda güvenle sürebileceğiniz anlamına gelir. Bununla birlikte, yaz lastiklerinin kış koşullarına uygun olmadığını unutmayın, bu nedenle sezon gerektirdiğinde lastiklerinizi değiştirdiğinizden emin olun. Lastik kampanyalarını takip ederseniz, doğru zamanda doğru lastiği alabilirsiniz.

Neden Yaz Aylarında Kış Lastiği Kullanmamalısınız?

Kış lastiklerinin kışın bu kadar vazgeçilmez olmasının iyi nedenleri vardır. Karlı ve buzlu yol koşullarında en iyi tutuşu sağlamak için özel esnek kauçuk bileşenlerden yapılmıştır ve benzersiz sırt tasarımlarına sahiptir. En iyi performansı soğuk havalarda ve kış yağmurlarında gösterir ve sürücülere potansiyel olarak tehlikeli durumlarda güven ve güvenlik sağlar.

Ancak daha soğuk iklimler söz konusu olduğunda, bu tür lastikler tartışmasız şampiyon olurken, aynı özellikler daha yüksek sıcaklıklarda kullanıldıklarında onları dezavantajlı duruma düşürüyor.

Kış Lastikleri Sıcak Yolları Sevmez
Bir kış lastiğinin daha yumuşak olan sırtı, sıcak asfaltta çok daha hızlı aşınır. Sıcaklığın 7 ° C’nin altına düştüğünde yumuşak ve esnek kalması için formüle edilmiş kauçuk bileşiğe sahiptir, bu da yazın yükselen sıcaklıklarda kullanışlı değildir. Soğuk havanın olumsuz etkilerini azaltmak ve kış şartlarında çekiş sağlamak için özel bileşenler çok etkilidir. Yaz lastiği Kuru ve ıslak koşullarda kış lastiğine göre daha iyi frenleme sağlar.

Artan Yakıt Tüketimi
Yazın kış lastiği kullanırsanız, bilmeniz gereken bir diğer şey de yakıt için daha fazla ödeyeceğinizdir. Yaz lastikleri yakıt tasarrufu yapmanızı sağlar.

Ulaşım ve Güvenlik Etkileri
Sıcak havalarda dört mevsim veya yaz lastiklerine geçmezseniz, özellikle ani dönüşler yapmanız gerekiyorsa, aracınız güvenlik için optimum yol tutuş kabiliyetine sahip olmayacaktır.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Kış Lastiğini Yazın Kullanmak Güvenli mi?

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör