Milli Piyade Tüfeği MPT-76-MH Yeterlilik Testleri Tamamlandı

blank
Milli Piyade Tüfeği MPT-76-MH Yeterlilik Testleri Tamamlandı

İçerik: Milli Piyade Tüfeği MPT-76-MH Yeterlilik Testleri Tamamlandı

Milli piyade tüfeği MPT-76’nın yeni modeli MPT-76-MH’nin yeterlilik testleri tamamlandı.

Savunma Sanayii Başkanı Prof.Dr.İsmail Demir, sosyal medya paylaşımında, “Güvenlik güçlerimizin ekipmanlarını sahada daha etkin kullanmaları için çalışmalarımız devam ediyor. MKEK tarafından tasarlanan Hafifletilmiş Milli Piyade Tüfeği MPT-76-MH’nin kalifikasyonu tamamlandı. ifadelerini verdi.

MPT-76’nın önceki modeli 4200 gramdı. Yeni modelle birlikte tüfek 400 gramdan hafifti ve 3750 gram oldu. 12 kalibre dipçik yerine 5 kalibre ergonomik dipçik ve kundak MPT-55’de olduğu gibi Kayı tamburu ile değiştirildi. Diğer AR-10 tüfeklerine bakarsak 4-4,5 kg bandında yer almaktadır. (HK417 4,4 kg, SIG716 4 kg) 7,62 × 51 tüfeklere genel olarak bakarsak 3,6 kg ile 4,5 kg arasındadır. (SCAR-H 3,63 kg)

Kara Kuvvetlerinin ihtiyaçları için üretilen MPT-76 AR-10, bir tasarım tüfeğidir. Eşsiz kısa stroklu gaz piston sistemi ile çalışır. Sistem, mermi ateşlemesinden sonra mekanizmayı geri itme şeklinde tam olarak kısa stroklu bir piston gibidir, ancak boş kasa boşaltıldıktan sonra mekanizma geri çekme yayı ile tekrar itildiği ve yeni mühimmat sokularak kilitlendiği için yeni mühimmat hazneye ve gaz pistonu gaz bloğuna oturtulur. uzun stroklu gaz ile piston gibi davranmaktır. Pikatini raylı MPT-76, her türlü optik, termal ve lazeri kullanmamıza izin verir. Çift taraflı dergi serbest bırakma mandalı, iki elle kullanıma izin verir.

MPT-76; Emniyet Genel Müdürlüğü, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı ve Somali Ordusu envanterinde bulunmaktadır.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Milli Piyade Tüfeği MPT-76-MH Yeterlilik Testleri Tamamlandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Bayraktar TB2 SİHA 300, 1000 Saattir Göklerde

Bayraktar TB2 SİHA 300, 1000 Saattir Göklerde: Türkiye’nin ilk yerli ve milli sihai Bayraktar TB2, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör