NVIDIA, GTX 1050 Ti’yi Geri Getiriyor

blank
NVIDIA, GTX 1050 Ti'yi Geri Getiriyor

İçerik: NVIDIA, GTX 1050 Ti’yi Geri Getiriyor

NVIDIA, GTX 1050 Ti’yi Geri Getiriyor. Şimdi, PC World’ün bildirdiğine göre, bu nispeten eski GPU, akut GPU sıkıntısı nedeniyle geri geliyor gibi görünüyor.

NVIDIA, RTX 2060 ve GTX 1050 Ti dahil olmak üzere daha eski GPU’ları yönetim kurulu ortaklarına yeniden sunarak “son derece yüksek olan pazar talebini karşıladığını” doğruladı. NVIDIA, her iki ürünün de teknik olarak kullanım ömrünün sonunda olmadığına işaret etti, “bu yüzden” yeniden canlandırmak “burada kullanılacak yanlış terminoloji gibi görünüyor” dedi. Durum böyle olabilir, ancak elbette GTX 1050 Ti, modern GPU’lara kıyasla neredeyse modası geçmiş durumda.

Yine de GTX 1050 Ti, alıcılara zorlu olmayan oyunlar için ucuz bir seçenek sunacak. NVIDIA, GPU eski GDDR5 yongalarını kullandığından, GDDR6 bellek kaynağına dokunmadan da satabilir. Kart, belirli kripto para birimi madenciliği türleri için çalışmayacağından, yeni hisse senedi yayınlamak, oyuncular için de fiyatları düşük tutabilir.

GTX 1050 Ti sadece 139 dolardan satışa sunuldu, ancak şu anda 190 ila 800 dolar arasında değişen fiyatlarla bunun çok üzerinde satış yapıyor. Bu arada, RTX 2060, 2019’un başlarında 350 dolara piyasaya sürüldü, ancak NewEgg’de 800 ila 1.644 dolar arasında bulunabilir, çoğu oyuncu için tam olarak uygun bir fiyat noktası değildir.

Yeni NVIDIA 3000-serisi GPU’ların hepsini bulmak imkansızdır, çünkü NVIDIA (ve rakip AMD) talebe ayak uydurmak için yeterli GPU alamaz. NVIDIA ve AMD, çiplerini üretmek için TSMC’yi kullanıyor ve bu şirket şu anda bunlara ayak uydurmak için yeterince kazanamıyor – ancak bu yıl tek başına bunu değiştirmek için 28 milyar dolar harcıyor. Bu arada Başkan Biden, konuyu idari emirlerle çözeceğine söz verdi, ancak bunun herhangi bir şeyi değiştirmesi muhtemelen yıllar alacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: NVIDIA, GTX 1050 Ti’yi Geri Getiriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

IBM 2nm Çipi, Daha Az Enerjiyle Daha Fazla Güç Kullanıyor

IBM 2nm Çipi, Daha Az Enerjiyle Daha Fazla Güç Kullanıyor. IBM, test laboratuvarında 2nm çip …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör