Popüler Video Oynatıcı VLC, Yeni Arayüzle Geliyor

blank
Popüler Video Oynatıcı VLC, Yeni Arayüzle Geliyor

İçerik: Popüler Video Oynatıcı VLC, Yeni Arayüzle Geliyor

Popüler Video Oynatıcı VLC, Yeni Arayüzle Geliyor. Protokol raporlarına göre, popüler çapraz platform medya oynatma yazılımı olan VLC’nin 4.0 sürümünün önümüzdeki aylarda piyasaya sürülmesi planlanıyor. Büyük yeni özellik, VideoLAN vakıf başkanı Jean-Baptiste Kempf’in “biraz daha modern” görüneceğini umduğu, yeniden tasarlanmış bir arayüz. Protokol ayrıca, ekibin yazılıma daha fazla çevrimiçi içerik ve bir web sayfasında VLC çalıştırmanın yeni bir yolu üzerinde çalıştığını da bildiriyor. Ayrıca çalışmalarında bir IMDb rakibi de bulunuyor.

VLC’nin geliştiricisi VideoLAN, Şubat 2019’daki FOSDEM konferansında bu yeni arayüzün nasıl görünebileceğine dünyaya bir göz attı. O sırada yayınlanan ekran görüntüleri, oyuncunun tarihli açık gri renk şemasını, şeffaf arayüz öğeleri ve modern görünümlü simgeler içeren bir tasarım lehine terk eden bir arayüz gösteriyor. Kempf resimleri sunarken “Merak etmeyin,” diye şaka yapıyor, “Hala bir komut satırı kullanabilirsiniz.”

VLC 4.0’ın yanı sıra, VideoLAN ekibi üçüncü taraf videoları sunan uzantılarla birlikte yazılıma daha fazla çevrimiçi içerik getirmek için çalışıyor. Gelecekte ücretsiz reklam destekli videolar sunmak, Plex’in kendi akış hizmetini nasıl kullandığına benzer şekilde, başka bir olasılıktır. Ekip, çevrimiçi içeriği VLC’ye getirmenin yanı sıra, eski tarayıcı eklentisi yerine Webassembly ve JavaScript kullanarak bir web sayfasında daha kolay çalışabilen yeni bir yazılım sürümü geliştiriyor. Kempf, hazır olduğunda “her tür filmi doğrudan web tarayıcınızın içinde” oynatabileceğinizi söylüyor.

Belki de en ilgi çekici olanı, dahili olarak bilindiği şekliyle Moviepedia Projesi’dir. Kullanıcılar tarafından düzenlenip korunabilen, filmler için IMDb tarzı bir veritabanı oluşturma girişimidir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Popüler Video Oynatıcı VLC, Yeni Arayüzle Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Microsoft Windows 10X’in Geliştirilmesini Durdurduğunu Bildirildi

Microsoft Windows 10X’in Geliştirilmesini Durdurduğunu Bildirildi: 2019 sonbaharında, salgından önceki son yüz yüze etkinliklerinden birini …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör