Samsung, Yeni Bataryalar İçin Kuantum Bilgisayarları Kullanıyor

blank
Samsung, Daha İyi Batarya İçin Kuantum Bilgisayarları Kullanıyor

İçerik: Samsung, Yeni Bataryalar İçin Kuantum Bilgisayarları Kullanıyor

Samsung, Daha İyi Batarya İçin Kuantum Bilgisayarları Kullanıyor. Pil teknolojisindeki en ufak bir gelişme bile, hangi cihazları satın alacağınıza karar vermenize yardımcı olabilir ve Samsung, kuantum hesaplamanın ona bir avantaj sağlayacağını umuyor.

Teknoloji firması ve Imperial College London araştırmacıları, pil geliştirmede kuantum hesaplamanın kullanımlarını keşfetmek için Honeywell’in Sistem Modeli H1’i kullanıyor. İdeal olarak, platform, geleneksel bilgisayarlar için fazla göz korkutucu olabilecek karmaşık algoritmaların üstesinden gelecektir.

İlk deney, etkileşen bir spin modelinin dinamiklerini veya manyetizma çalışmasında yer alan matematiği simüle etmek için Sistem Modeli H1’i kullandı. Ekip, yüksek doğrulukta ve beklentilerle uyumlu sonuçlar üretmek için 100’e kadar daha güçlü iki kübit kapılardan (yani, iki kübit arasında işlenen kuantum işlemleri) kullandı.

Samsung ve ortakları pilleri pratik bir şekilde iyileştirmek için kuantum hesaplamayı kullanmadan önce yapılacak çok daha fazla iş olacak. BMW ve kuantum hesaplamayı test eden diğerleri gibi, bu da sonuç vermeyebilecek çok erken bir adımdır. Ancak, potansiyel olarak büyük bir kazanç var. Samsung, diğer pil üreticilerini şaşkına çeviren zorlukları çözebilirse, rakiplerinin karşılayamayacağı daha uzun ömürlü akıllı telefonlar, tabletler ve diğer cihazlar üretebilir.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Samsung, Yeni Bataryalar İçin Kuantum Bilgisayarları Kullanıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör